06.05.2016 | 10:35

Сприяння демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО в адаптації до мирного життя – один із напрямків діяльності державної служби зайнятості.

Одним із прикладів професійної самореалізації колишнього військовослужбовця є історія відкриття власної справи Анатолія Скринника з села Занки Зміївського району Харківської області, який фактично мешкає у місті Красноармійськ.

Після проходження служби в зоні АТО хлопець у вересні минулого року повернувся у рідне село Занки до своєї родини, яка з нетерпінням його чекала.

«Якщо в містах хоча й важко, але все-таки можна працевлаштуватися, то на периферії це дуже проблематично. Вибір, який постав перед нами, був зовсім невеликий. Тому і вирішено було поїхати на батьківщину дружини Ірини», - розповідає Анатолій. Втрачати було майже нічого, адже ні свого житла, ні роботи родина у селі не мала.

У березні 2016 року за допомогою у працевлаштуванні А.Скринник звернувся до Красноармійського міського центру зайнятості. Тут хлопцю надали весь комплекс послуг для успішного працевлаштування: інформували, консультували, запрошували на різноманітні заходи для учасників АТО тощо.

Проаналізувавши ринок праці, Анатолій прийшов до висновку, що надання послуг з ремонту та чистки меблів зараз є дуже актуальним. Безробітний мав невеликий досвід у цієї галузі. Вирішив започаткувати власну справу. Але розумів, що започатковуючи власну справу, потрібно знати, що це не тільки задоволення від того, чим займаєшся, але й відповідальність за розвиток і виживання бізнесу. В квітні цього року Анатолій захистив бізнес-план.

Індивідуальний підхід до вирішення питань зайнятості демобілізованих учасників АТО, дозволив колишньому воїну адаптуватися до мирного життя, знайти себе у професійній діяльності та успішно працювати.