Впродовж сотні днів разом з іншими державними установами України служба зайнятості Донеччини виконує важливу соціальну та економічну роль – підтримує роботодавців та допомагає мешканцям регіону знайти роботу.
За три місяці повномасштабної війни до центрів зайнятості області звернулись майже понад 6 тис. безробітних. За сприяння служби зайнятості знайшли роботу 1,2 тис. осіб, загалом ця цифра з початку року сягає 4 тис. осіб.
Фахівці центрів зайнятості Донеччини продовжують працювати у дистанційному режимі та надавати послуги своїм клієнтам. Для отримання консультацій звертайтеся за телефонами «гарячих ліній» https://bit.ly/3rLgZtT або за БЕЗКОШТОВНИМ номером Call-центру 0 800 33 61 67.
Продовжує свою роботу новий безкоштовний Телеграм канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz/, який містить актуальні вакансії від роботодавців зі всієї України.
Активно працює чат-бот служби зайнятості Донеччини у месенджері Telegram https://bit.ly/2UnnJwh, де можна дізнатися про актуальні вакансії, телефони «гарячих ліній», умови фінансової підтримки роботодавців тощо.
Багато підприємств регіону припинили роботу. Дехто знайшов можливість відновити свою діяльність, розвивати її на території інших областей та допомагати громадянам, які були вимушені через бойові дії та агресію рф переміститись до більш безпечних територій країни.
Важливим економічним стимулом для роботодавців є фінансова підтримка у вигляді компенсації витрат на оплату праці ВПО у розмірі 6 500 грн за кожного такого працевлаштованого. Покрокова інструкція щодо отримання компенсації з переліком документів за посиланням – https://bit.ly/3MwrxF8. Оформити компенсацію можна й через портал Дія.
Діють нові правила для безробітних та бізнесу, внесені зміни у законодавство у сфері зайнятості. Отже, на час дії воєнного стану:
- спрощено процедуру реєстрації безробітних;
- врегульовано питання надання статусу безробітного для ВПО, у яких не розірвані трудові відносини з роботодавцем;
- максимальний розмір допомоги по безробіттю складає 9 750 грн.;
- виплата допомоги по безробіттю здійснюється без особистого відвідування безробітними центрів зайнятості;
- розширені можливості надання застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю у разі втрати ними частини заробітної плати (доходу) у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (робіт, послуг).
До відома суб’єктів господарювання:
- які подають звітність за формою № 1-ПА щодо кількості працевлаштованих ними громадян під час воєнного стану, інформація за посиланням https://bit.ly/3xP9EwS.
- питання щодо оформлення працівників, які залучаються до трудової повинності або суспільно корисних робіт - https://bit.ly/3vdHE4D.