Доступ до роботи – у топі базових потреб наших громадян. Останнім часом зросла активність серед пошукачів роботи, відповідно посилилась й конкуренція. Головне – не опускати руки, а шукати можливості. Тому вкотре наголошуємо, що знайти роботу під час війни цілком реально.

Сьогодні важко всім. Роботодавці ледь встигають адаптуватися до постійних змін та викликів на ринку праці. Служба зайнятості намагається допомогти і тим, хто шукає роботу, і бізнесу, щоб задовольнити кадровий голод. Тому виступає, свого роду, амбасадором останнього. Рух назустріч одне одному дає свої позитивні результати.

І цифри – найкращий тому доказ. Усього з початку року послугами служби скористалися понад 30 тисяч громадян Донеччини. 

За цей же період за сприяння регіональної служби зайнятості було працевлаштовано 7,3 тис. громадян. Лише за жовтень цей показник налічує майже 800 осіб, який є одним з найкращих за час війни.

Зважаючи на ситуацію в області, кількість пропозицій роботи у жовтні склала 1,1 тис., що значно більше, ніж у вересні. Проте до обсягів довоєнного періоду ще далеко.

І все ж таки ринок праці, хоч і повільно, але оживає. На 1 листопада середній рівень заробітної плати вакансій склав майже 11 тис. грн. Щоправда, це як середня температура по лікарні. Звичайно, ми маємо доволі пропозицій роботи з мінімалкою для комірників, прибиральників, соціальних працівників, молодших медичних сестер (санітарок) тощо. Хоча підсобному робітнику пропонують зарплату понад 9 тис. грн.  

Лідерами із заробітку є гірничі професії.  Це не нова тенденція для промислового Донецького регіону, попри стереотипи, що висока зарплата лише у айтішників, фінансистів, банківських робітників.  Заробітна плата гірника очисного забою доходить  до 55 тис. грн,  майстра гірничого підземної дільниці коливатиметься від 25 тис. до 33 тис. грн,  гірники підземні та електрослюсарі підземні матимуть від 17 тис. до 24 тис. відповідно.

Водночас, переважну частину бази пропозицій складають наступні професії:

  • лікарі – 20 тис. грн;
  • водії – 12 тис. грн;
  • інженери – 11,6 тис. грн.
  • сестри медичні – 10,2 тис. грн;
  • продавці – 8 тис. грн;
  • слюсарі-ремонтники – 9 тис. грн.

Фахівці служби зайнятості Донеччини продовжують надавати широкий спектр консультацій, використовуючи усі засоби комунікацій.

Єдиний порталі вакансій з пошуку роботи https://jobportal.dcz.gov.ua.

Чат-бот Донецької обласної служби зайнятості у месенджері Telegram https://bit.ly/2UnnJwh.

Call-центр Донецької обласної служби зайнятості 0 800 33 61 67.

Анонс/Подія: 
Подія