Сучасні реалії ставлять перед Донецькою обласною службою зайнятості багато задач, вирішення яких потребує пошуку нових можливостей та підходів. Фахівці ДОСЗ використовують всі наявні ресурси з метою задоволення потреб пошукачів роботи і роботодавців.

Впродовж січня-лютого 2023 року послугами служби зайнятості Донеччини скористалися 10 тис. осіб, з них мали статус безробітного 8,5 тис. громадян. Всупереч викликам та перешкодам на регіональному ринку праці, забезпечити роботою вдалося 1,5 тис. осіб.

За перші два місяці поточного року 38 роботодавців отримали компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 100 внутрішньо переміщених осіб (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №331).

Також в цей період 409 безробітних отримали послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням ДОСЗ, з них понад 300 осіб опанували нові професії у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Наразі Донеччина займає третю рейтингову позицію серед інших регіонів України за рівнем охоплення безробітних профнавчанням. Окрім цього, зберігається досить високий відсоток працевлаштування після професійного навчання – 81,2% (цей показник перевищує середній по країні майже вдвічі - 49,1%).

Збільшується кількість долучених до суспільно корисних робіт  пошукачів. Тільки впродовж двох місяців поточного року в них взяли участь 672 особи. Причому, в лютому до суспільно корисних робіт залучено у 2 рази більше безробітних у порівнянні з січнем поточного року. Безробітні займаються облаштуванням об’єктів укриття, забезпеченням функціонування пунктів незламності, заготівлею дров, виконанням ремонтних робіт на об’єктах цивільного захисту тощо. За обсягами залучення громадян до участі у суспільно корисних роботах Донеччина займає друге місце серед інших областей України.

За два місяці 2023 року роботодавці поінформували службу зайнятості Донеччини про наявність 1,7 тис. вакансій. Розмір середньої заробітної плати у вакансіях станом на 1 березня 2023 становив 11 тис. грн.

Рівень та середня тривалість укомплектування вакансій у Донецькій області найвищі по Україні - 81% впродовж 6 днів.

Результати роботи у січні-лютому поточного року – це демонстрація щоденних зусиль фахівців служби зайнятості на своєму фронті та їх внеску в загальну перемогу.

Анонс/Подія: 
Подія