Служба зайнятості сьогодні пропонує громадянам роботу, навчання, гранти на власну справу та програми фінансової підтримки для роботодавців.

У січні-жовтні 2024 року послугами служби скористалися 20 тис. людей, серед яких – майже 14,2 тис. безробітних.

З початку року 2,2 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках. У базі даних  Донецької обласної служби зайнятості налічувалось 8,7 тис. вакансій, з яких було укомплектовано 85,5%. Тримаємо друге місце за рівнем укомплектування серед регіонів країни. Середній розмір оплати праці в розрахунку на одну вакансію становив 11735 грн.

Найбільший попит на працівників спостерігався в добувній та переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, охороні здоров’я, державному управлінні й обороні, водопостачанні та постачанні електроенергії. Майже 46% вакансій, поданих до служби зайнятості, припадає на робітничі професії. Затребувані продавці, водії автотранспортних засобів, кухарі, швачки, охоронники, слюсарі-ремонтники, робітники підземних професій, бухгалтери, вчителі, лікарі, середній та молодший медичний персонал. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій, а саме: у підсобних робітниках, вантажниках, двірниках тощо.

За сприяння служби зайнятості знайшли роботу 8 тисяч громадян.

З початку року за направленням служби зайнятості проходили навчання 2,4 тис. безробітних. Півтори тисячі людей здобували знання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Після закінчення навчання майже 87% громадян знайшли нову роботу. Ваучери на перепідготовку та підвищення кваліфікації отримали 756 людей.

Особливу увагу служба приділяє професійному навчанню учасників бойових дій та громадян з інвалідністю внаслідок війни задля розширення їх можливостей інтеграції у цивільне життя та найшвидшого повернення до професійної діяльності. З початку року вже 315 людей цієї категорії отримали направлення на безкоштовне професійне навчання у закладах освіти служби зайнятості задля набуття нових знань і навичок. Серед професій/спеціальностей найбільш популярними є: особливості використання літальних апаратів, соціально-психологічні аспекти роботи з УБД, основи домедичної допомоги в умовах воєнного стану, офісні технології і інтернет, бухгалтерія ФОП, ділове українське мовлення як ефективний інструмент комунікації у професійній діяльності, підприємництво та бізнес-планування, керування БПЛА тощо.

До громадських та інших тимчасових робіт залучили 859 безробітних. Для участі у суспільно-корисних роботах громадянам видано 13,4 тис. направлень,  за обсягами організації таких робіт маємо друге місце в Україні. Фінансування на заробітну плату учасникам суспільно корисних робіт, направлених службою зайнятості, здійснюється 100% за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з початку року було профінансовано 89,7 млн грн.

Продовжується фінансова підтримка роботодавців, які створюють нові робочі місця, приймають на роботу внутрішньо переміщених осіб та тих, хто потребує додаткових соціальних гарантій.  Компенсацію роботодавцям різних видів витрат надано за 662 працевлаштованих окремих категорій громадян та за облаштування робочого місця 48 працевлаштованих осіб з інвалідністю І та ІІ групи .

Активно працюємо над реалізацією грантових програм для відкриття власної справи чи розширення підприємницької діяльності. У рамках  проєкту «єРобота» забезпечуємо реалізацію проєктів «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їх сімей»  підтримуємо підприємців та осіб, зацікавлених у започаткуванні та розвитку власного бізнесу. З початку року прийнято 43 позитивних рішення: 37 – щодо одержувачів мікрогранту, 6 – щодо одержувачів гранту УБД.

Станом на 1 листопада 2024 послугами Донецької обласної служби зайнятості користуються 6,0 тис. людей, з них 5,5 тис. – це безробітні.

Служба зайнятості регіону пропонує комплексні рішення для пошуку роботи та розвитку бізнесу, підлаштовуючись під потреби кожного клієнта.

Анонс/Подія: 
Подія