Донецька служба зайнятості продовжує змінюватися до вимог часу та реалізовувати активні програми зайнятості для підвищення конкурентоспроможності українців на ринку праці.

Протягом січня-вересня 2023 року послугами служби скористались 20,6 тис. осіб, з яких 8,3 тисяч було працевлаштовано. За цей період 2,2 тис. роботодавців надали до центрів зайнятості області 9,5 тис. вакансій. З початку року служба зайнятості Донеччини посідає перше місце серед усіх регіонів країни за рівнем укомплектування вакансій – 92,4%. Розмір середньої заробітної плати у вакансіях станом на 1 жовтня 2023 року становить 11,4 тис. грн.

Протягом 9 місяців поточного року за направленням служби зайнятості проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 2,5 тис. безробітних. Рівень працевлаштування після профнавчання в області – 90,6%.

Ваучери на навчання отримали 873 особи, зокрема за професіями та спеціальностями: медсестринство, психологія, соціальна робота, кухар, підприємництво та торгівля, середня освіта (за предметними спеціалізаціями), будівництво та цивільна інженерія, дошкільна освіта, охоронник, комп’ютерні науки тощо. Опанування нового фаху та підвищення кваліфікації значно збільшує шанси на працевлаштування відповідно до попиту на робочу силу.

Забезпечено тимчасову зайнятість 6,8 тис. осіб. Понад 6,0 тис. осіб було залучено до участі у суспільно корисних роботах, за кількістю направлених Донецька область входить до трійки лідерів серед регіонів країни.

Прийнято рішення щодо надання 179 роботодавцям компенсацій витрат на оплату праці за працевлаштування 478 внутрішньо переміщених (постанова КМУ від 20.03.2022 № 331). Здебільшого це роботодавці, які здійснюють діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 29,1%, добувної промисловості і розробленні кар'єрів – 13,2%, професійної, наукової та технічної діяльності – 11,9%, охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги – 11,5%,  будівництві – 7,5%.

З початку дії Урядового проєкту “Власна справа” (з квітня 2023 року) до Донецького обласного центру зайнятості надійшло 104 заяви від громадян, з яких визначено 19 переможців на отримання мікрогрантів для розвитку бізнесу. Завдяки проєкту було створено 12 робочих місць, найближчим часом передбачається створення ще 37.

Донецька обласна служба зайнятості продовжує системну роботу, направлену на підвищення рівня зайнятості мешканців регіону та ВПО, реалізацію активних програм підтримки та розвитку підприємництва, створення нових та збереження існуючих робочих місць.

Сall-центр Донецького обласного центру зайнятості 0-800-33-61-67.

 

Анонс/Подія: 
Подія