Переміщення населення та релокація підприємств суттєво вплинули на стан ринку праці Донеччини у воєнний час. Попри виклики сьогодення служба зайнятості продовжує реалізовувати активні програми підтримки бізнесу, сприяти працевлаштуванню громадян, чим підтримує економіку країни.

Так, протягом 4 місяців 2023 року послуги Донецької обласної служби зайнятості отримали 12,9 тис. осіб, в тому числі мали статус безробітного – 10,5 тис. осіб.

За сприянням служби зайнятості отримали роботу 3,2 тис. громадян.

911 роботодавців надали центрам зайнятості області 3,4 тис. пропозицій роботи.

Рівень та середня тривалість укомплектування вакансій найвищі по Україні – 88% впродовж 6 днів.

До організації оплачуваних  суспільно корисних та громадських робіт долучились 1,6 тис. мешканців регіону. Безробітні виконували роботи з відбудови територіальних громад, ліквідації наслідків воєнних дій та забезпечення функціонування пунктів незламності та життєдіяльності міст (заготівлі дров, благоустрою, виконанню ремонтних робіт на об’єктах цивільного захисту тощо).

За програмою державної підтримки бізнесу (постанова КМУ від 20.03.2022 № 331) роботодавці отримали компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 174 внутрішньо переміщених осіб.

Донеччина займає одну з лідерських позицій серед інших регіонів України за рівнем охоплення безробітних профнавчанням. З початку року 947 осіб проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, у тому числі 617 - навчались у центрах профтехосвіти державної служби зайнятості. Рівень працевлаштування після професійного навчання склав майже 90%.

Крім цього, скористалися можливістю безкоштовно здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію шляхом отримання ваучера на навчання 217 громадян.

Триває співпраця з представниками влади, територіальних громад, бізнес-середовища і роботодавців, громадськими та міжнародними організаціями, іншими сторонами соціального діалогу задля підвищення рівня зайнятості населення в регіоні.

Анонс/Подія: 
Подія