22.03.2023 | 09:23

За обсягами залучення громадян до проєкту «Армія відновлення» Донеччина займає одну з лідируючих позицій серед інших областей України. Тільки цього року Донецька обласна служба зайнятості долучила до таких робіт майже 1 тис. осіб.

В рамках цієї урядової програми безробітним надається тимчасова зайнятість через виконання оплачуваних суспільно корисних робіт.

Пошукачі роботи беруть участь у забезпеченні стабільного функціонування громад: займаються облаштуванням підвальних укриттів та захисних споруд, допомагають у розборах завалів та відновленні пошкодженого майна, працюють у пунктах незламності тощо. Одним із найважливіших напрямків є гуманітарний фронт.

На територію Донеччини постійно прибувають гуманітарні вантажі для мешканців області.  Для того, щоб громадяни могли вчасно отримати допомогу, її спочатку необхідно розвантажити та розфасувати. Звичайно, участь в цьому приймають волонтери та співробітники різних громадських організацій, але їхніх зусиль іноді не вистачає. Щоб виконати роботу якісно та в найкоротший строк на допомогу приходять ті, хто стали «бійцями» урядової програми «Армія відновлення».

Так, у Покровському районі за участю безробітних цього року було розвантажено 288,3 т. гуманітарної допомоги. Розфасовану допомогу доставили населенню дев’яти старостинських округів. Суспільно корисні роботи були організовані з КУ «Агентство розвитку громади» та КП «Господар» за участю 60 безробітних осіб.

У Дружківці пошукачі роботи також активно долучились до вирішення гуманітарних питань. Учасники програми «Армія відновлення» працюють у пунктах видачі допомоги, організованих на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» та КП «Спектр». «Нам дуже важливо, щоб це були відповідальні люди, які розуміють, що є верстви населення, котрим своєчасно доставлені продуктові набори рятують життя та здоров’я в буквальному сенсі»,  – розповіла головний бухгалтер КП «Спектр» Марина Шилова.

У зруйнованому Святогірську місцеві жителі вкрай потребують питної води, продуктів та батарейок. На базі КП «Сервіскомунбуд» безробітні займаються сортуванням, пакуванням та видачею гуманітарної допомоги. «Я дуже вдячна, що ця робота приносить не тільки гроші. Я можу спокійно жити, допомагаючи мешканцям громади. Люди не втрачають надію на повернення до повноцінного життя та як можуть, підтримують один одного», - коментує одна з учасниць програми Олена.

Участь в таких роботах корисна не тільки для громади, але й для самих безробітних. Цей вид зайнятості надає змогу безробітним громадянам працювати, отримувати заробітну плату та робити свій внесок у відновлення територій громад і країни у цілому. Крім того, він зараховується до страхового стажу та забезпечує усі соціальні гарантії трудового законодавства.

Віримо, що об’єднання зусиль усіх небайдужих на трудовому фронті та їх конкретні справи наближають нас до Перемоги.