Співпраця між Слов’янським міським центром зайнятості та благодійними організаціями регіону приймає все нові форми та напрямки. Нещодавно був укладений Меморандум про співпрацю між Слов’янським МЦЗ та Фондом Ріната Ахметова, який на сьогоднішній день займається реалізацією проекту «Наставництво», створеного в межах програми «Сирітству – ні!».
Цей проект спрямований на підготовку вихованців інтернатних закладів до самостійного дорослого життя. Іншими словами, це допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у формуванні навичок, необхідних для адаптації до самостійного дорослого життя. І профорієнтаційна робота з такими дітьми займає одну з ключових позицій, адже усвідомлене ставлення до вибору своєї професії не через 10-20 років, а саме зараз допоможе їм уникнути розчарувань та помилок на порозі самостійного життя, побудувати успішну кар’єру та знайти своє покликання.
Перший спільний профорієнтаційний захід спеціалісти Слов’янського міського центру зайнятості провели 17 лютого 2017 року зі старшокласниками Святогірського ДОЦ «Смарагдове місто».
Для того, щоб викликати в учасників живий інтерес до тематики заходу, його було вирішено відтворити в формі інтерактивної інтелектуально-розважальної гри «Брейн-ринг».
Після поділу на команди, вибору капітанів та оголошення правил гри, відбулося знайомство фахівців з дітлахами, яке сприяло встановленню позитивного контакту між ними та створенню дружньої атмосфери в командах. Підліткам належало продемонструвати свої знання в галузі професій в 6 конкурсних завданнях. Учасникам довелося придумувати асоціації до слова «професія», наділяти представників різних професій особливо важливими якостями, показувати лише за допомогою невербальної комунікації різні професії, змагатися в інтелектуальній вікторині та ін.
В паузах між завданнями фахівці робили пізнавальні п’ятихвилинки та ділилися зі школярами цікавою та корисною інформацією, що неодмінно стане в нагоді в найближчому майбутньому. Обидві команди з легкістю та азартом справлялися із завданнями, та все одно за підрахунками кількості набраних балів був визначений переможець. Капітанам команд були вручені почесні грамоти, а найбільш активні та енергійні учасники отримали пам’ятні подарунки. Знаменним є те, що окрім побаченого в очах та почутого у висловлюваннях підлітків непідробного інтересу та прагнення до правильного визначення майбутньої професії, між вихованцями ДОЦ «Смарагдове місто» виникла злагоджена командна робота, розуміння та поважне ставлення до думок один одного.