17.03.2016 | 09:59

Суттєвою підтримкою з боку державної служби зайнятості у напрямку збільшення кількості робочих місць є компенсація фактичних витрат роботодавцю на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

З початку року Костянтинівським міським центром зайнятості працевлаштовані на нові робочі місця, за яких здійснюється компенсація єдиного внеску, 12 безробітних осіб, в тому числі 2 особи з категорії внутрішньо переміщених.

16 березня фахівці Костянтинівського міського центру зайнятості провели засідання круглого столу на тему: «Компенсація єдиного соціального внеску – один із інструментів підвищення рівня зайнятості населення» за участю соціальних партнерів та роботодавців.

Під час відкриття засідання директор міського центру зайнятості Світлана Марицька зазначила: «Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для роботодавців - один із стимулів для розвитку бізнесу та створення нових робочих місць. Крім того, ця послуга служби зайнятості сприяє підвищенню платіжної дисципліни роботодавців, оскільки на неї можуть розраховувати лише ті, хто не має боргів зі сплати єдиного соціального внеску».

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Маргарита Тулубінська проінформувала учасників заходу про стан ринку праці міста та району, основні умови та механізм відшкодування фактичних затрат на виплату єдиного соціального внеску за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та поділилася з присутніми досвідом співпраці центру зайнятості з роботодавцями в цьому напрямку.

Компенсація єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформляти працівників, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечуючи усі соціальні гарантії.

За підсумками засідання круглого столу його учасниками було схвалено резолюцію, пропозиції якої спрямовані на забезпечення зацікавленими сторонами використання передбачених чинним законодавством важелів, можливостей служби зайнятості та існуючого досвіду співпраці з роботодавцями для ефективного вирішення питань працевлаштування населення.