28.03.2019 | 11:22

Протягом останніх декількох років чимало мешканців Донецької та Луганської областей змінили місце проживання через озброєний конфлікт на сході Україні та стикнулися з необхідністю удосконалення професійних знань та навичок, а в деяких випадках і перекваліфікації.

За даними Донецького обласного центру зайнятості сьогодні найбільш затребуваними в регіоні є працівники, знання та експертність  яких потрібні для відновлення та розвитку  виробничої, транспортної, соціальної інфраструктури та агросектору. Фахівці центру зайнятості не лише аналізують тенденції регіонального ринку праці, а й спільно з викладачами Донецького центру професійно-технічної освіти ДСЗ працюють над розробкою навчальних планів та програм для усіх бажаючих отримати нову професію.

В грудні 2018 р. за участі експертів Донецької торгово-промислової палати було проведено презентацію проекту «Агролабораторія «GREENEnergy / GREANWave»: удосконалюючи навички та компетенції, покращуємо рівень інтегрованості ВПО та осіб, постраждалих від конфлікту в Донецькій області» з елементами фокус-групи та круглий стіл. Результати обговорень, думки експертів та приклади кращого досвіду стали підґрунтям для розробки сучасних навчальних програм та модулів за енерго- та агронапрямом,  які сприятимуть підвищенню рівня інтегрованості дорослого населення, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від конфлікту на сході країни.

Плідна співпраця усіх партнерів відбувається в рамках німецько-української програмі «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Вже сьогодні завдяки проекту :

  • підготовлено 6 сертифікованих експертів-тренерів для дорослих;
  • надано 17 консультацій щодо поширення в Донецькій області новітніх технологій в рослинництві та використанні відновлювальної енергетики;
  • поінформовано 220 осіб про можливість набуття нових професійних навичок та можливостей після розробки навчальних модулів із спеціалізацією «використання енергії сонячного випромінювання (фотовольтаїка)» та «iнновацiйнi технології в рослинництві».

Останні новини про реалізацію німецько-українського проекту та більше корисного та цікавого – в наших наступних публікаціях.