05.02.2019 | 15:58

Що перше приходить Вам на згадку і з чим асоціюється Німеччина? Мабуть, з надійними сучасними авто, безліччю шедеврів культурної спадщини, традиційними смаколиками та напоями…

Але ще однією, а може й головною «родзинкою» сьогоднішньої Німеччини, є система професійної освіти, завдяки якій підтримується високий професійний  рівень робітників та службовців протягом усього трудового життя. В Німеччині майже немає «зіркових» тренерів або шоу-тренінгів, проте саме про німецьку дуальну систему професійної освіти останнім часом ми чуємо все частіше.

Чим же вона так цікава? Пропонуємо далеко не повний перелік особливостей професійної освіти «по-німецьки»:

  • понад 50% усіх робітників і службовців Німеччині щороку вдосконалюють свої навички або підвищують кваліфікацію, з них понад 70%  – представники тих категорій, що отримують високу заробітну плату.
  • 77% від загальної кількості підприємств підвищують кваліфікацію своїх співробітників та мотивують їх ставати кращими.
  • «занурення» в теорію відбувається в професійних школах або академіях, а «відточування» навичок – на сучасних підприємствах, які, між іншим, дуже зацікавлені саме в фахівцях з сучасними навичками та знаннями.

«Але до чого це все?», – запитаєте Ви. А до того, що в рамках партнерського проекту, що реалізується, в Донецькій області за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, стало можливим навчання 8 (вісьмох!)  представників Донецького центру ПТО та Донецького обласного центу зайнятості, а також їх колег з Луганського та Харківського регіонів.

Протягом  найближчих двох тижнів  на українських педагогів чекає:

  • 80 годин занять з питань використання сучасних технологій енергозбереження в одному з впливових та провідних закладів Німеччині – Hessische Landesstelle für Technologiefortbildung;
  • відвідування «зелених» підприємств, що запровадили сучасні енергозберігаючі технології;
  • нові враження, знання, навички і ще багато чого…

Більш докладно про це – трохи згодом, а зараз – просто влучні світлини.

Реалізація усіх заходів проекту відбуватиметься за підтримки GIZ в рамках програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» за сприяння уряду Німеччини у співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.