05.05.2016 | 10:31

З метою забезпечення швидкого доступу до зайнятості внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) в умовах посилення інтенсивності внутрішньої міграції, підвищення їх мотивації до праці та рівня працевлаштування 4 травня 2016 року в кожному місті та районі Донецької області центрами зайнятості були проведені інформаційно-консультаційні заходи щодо сприяння зайнятості ВПО. До участі було залучено більше 600 переселенців, 510 особам було надано профорієнтаційні послуги, 38 осіб було направлено на співбесіду з роботодавцем.

Так, фахівці Мар’їнського районного центру зайнятості організували низку семінарів для ВПО: із загальних питань, «Як розпочати бізнес», з техніки пошуку роботи «Використання джерел інформації про вакансії» та інформаційний семінар «Легальна зайнятість».  Переселенцям було надано широкий спектр послуг: профорієнтування, підбір підходящої роботи, сприяння в організації підприємницької діяльності, залучення до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, інформування про можливість проходження професійного навчання, отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці тощо.

Фахівці Дружківського міського центру зайнятості цього дня проводили виїзну акцію у Дружківському професійному ліцеї для студентів і викладів, в тому числі внутрішньо переміщених осіб. Професійний ліцей плідно співпрацює з центром зайнятості. В 2016 році він  став одним з переможців конкурсного відбору учбових закладів Донецької області. Зараз іде формування груп безробітних на навчання за професіями: маляр, електрогазозварник, слюсар з ремонту автомобілів.  Профліцей має для цього необхідний потенціал: досвідчених викладачів, виробничі майстерні, техніку та інструмент. Під час виїзної акції був використаний Мобільний центр профорієнтації населення.

В Олександрівці був проведений день відкритих дверей центру зайнятості для ВПО. Переселенці отримали консультації фахівців центру зайнятості, психологічну підтримку та корисні поради щодо пошуку роботи.

Загалом було проведено 42 заходи для ВПО, серед яких 3 - виїзні до місць їх перебування, 10 днів відкритих дверей центру зайнятості, 18 семінарів для безробітних з числа ВПО, 3 психологічні тренінги, презентація послуг з професійного навчання тощо.

Цього ж дня в рамках заходу «Під одним дахом» в центрах зайнятості області представники соціальних структур, що опікуються соціальними проблемами населення, громадських організацій та волонтери в єдиному інформаційному просторі під егідою місцевої влади надавали весь комплекс соціальних послуг для окремих категорій громадян, передусім соціально вразливих (ВПО, демобілізовані учасники АТО, молодь, люди з інвалідністю тощо).