04.02.2016 | 15:55

З метою забезпечення швидкого доступу до зайнятості внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) в умовах посилення інтенсивності внутрішньої міграції, підвищення їх мотивації до праці та рівня працевлаштування 3 лютого 2016 року в кожному місті та районі Донецької області центрами зайнятості були проведені інформаційно-консультаційні заходи щодо сприяння зайнятості ВПО. До участі було залучено більше 700 переселенців, 600 особам було надано профорієнтаційні послуги, 36 осіб було направлено на співбесіду з роботодавцем.

Цього ж дня в рамках заходу «Під одним дахом» в центрах зайнятості області представники соціальних структур, що опікуються соціальними проблемами населення, громадських організацій та волонтери в єдиному інформаційному просторі під егідою місцевої влади надавали весь комплекс соціальних послуг для окремих категорій громадян, передусім соціально вразливих (ВПО, демобілізовані учасники АТО, молодь, люди з інвалідністю тощо). Цього дня соціальні послуги та консультації отримали 500 осіб.

Так, в Олександрівському районі був організований день відкритих дверей центру зайнятості за участю 17 ВПО. Захід розпочався з презентації послуг центру зайнятості. Присутніх ознайомили з інформацією про вільні робочі місця, змістом та вимогами до різних професій, інформацією про підприємства, установи і організації, можливістю участі в тренінгу із розвитку підприємництва та відкриття власної справи. Також були презентовані форми дистанційного спілкування з роботодавцем за допомогою відеорезюме та онлайн-співбесіди. З початку проведення АТО за сприянням Олександрівської районної служби зайнятості були працевлаштовані 10 ВПО, 2 особи прийняли участь в громадських роботах, пройшла професійне навчання 1 особа. В 2016 році укладено 2 строкових трудових договори на працевлаштування ВПО з відшкодуванням витрат роботодавцям на оплату їх праці.

Фахівці Дружківського міського центру зайнятості надавали консультації ВПО у виїзному режимі в будинку культури «Етюд». Цього дня волонтери неурядової організації Save the Children приймали заявки від переселенців на отримання фінансової допомоги. В 2015 році за сприянням центру зайнятості були працевлаштовані 43 ВПО, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи 2 ВПО, проходили професійне навчання 13 безробітних з числа ВПО, у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру приймали участь 12 переселенців.

В м. Маріуполь в центрі первинної правової допомоги разом з громадською організацією «Центр патріотичних сил «Новий Маріуполь» проведено виїзний захід центру зайнятості за участю 11 переселенців. Представник центру первинної допомоги внутрішньо переміщених осіб проінформувала про законодавчі норми надання допомоги переселенцям, можливість отримання земельного паю та його розмір. Фахівець центру зайнятості розповіла внутрішньо переміщеним особам про послуги центру зайнятості, актуальні вакансії, заходи сприяння зайнятості ВПО. Цього ж дня в приміщені центру зайнятості відбувся семінар для ВПО та учасників АТО, по його закінченню два учасники АТО записали відеорезюме. Нова форма дистанційного спілкування з роботодавцем підвищує ефективність самопрезентації шукача роботи, тому колишні військовослужбовці із задоволенням скористалися нагодою підготувати власне відеорезюме.

До участі у дні відкритих дверей Володарського районного центру зайнятості було запрошено юриста - представника відділу соціально-правового захисту Датської ради з питань біженців. Переселенців поінформували про можливість отримання грошової допомоги, найнеобхідніших непродовольчих товарів, юридичної допомоги у відновленні документів та інше. Була надана інформація щодо послуг служби зайнятості: організації професійного навчання, видачі ваучерів, одноразової виплати допомоги для організації підприємницької діяльності, компенсації ЄСВ роботодавцям та інші. Під час індивідуальної роботи троє ВПО направлено на співбесіду з роботодавцем, двом безробітним надано допомогу в складанні резюме.

Загалом цього дня в області було проведено 39 заходів для ВПО, серед яких 4 - виїзні до місць їх перебування, 8 днів відкритих дверей центру зайнятості, 17 семінарів для безробітних з числа ВПО, 5 психологічних тренінгів, презентація послуг з професійного навчання тощо.