12.02.2019 | 23:45

Практика Донецької обласної служби зайнятості включає в себе індивідуальний консультаційно-інформаційний супровід підприємців-початківців, який реалізується фахівцями міських та районних центрів зайнятості Донецької області під час проведення декади «Зустрічі з підприємцями».

За останнє півріччя представники служби зайнятості відвідали близько 200 підприємців, які започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості протягом 2018 року. Під час виїздів до власників бізнесу, які здійснювались безпосередньо на місця впровадження їхньої діяльності, фахівці надали інформацію про послуги служби зайнятості, що  сприяють розвитку бізнесу і створенню нових робочих місць. Зокрема, це:

  • проходження професійного навчання (підвищення кваліфікації) майбутніх працівників шляхом їх стажування за направленням служби зайнятості;
  • участь у тематичних семінарах і тренінгах центрів зайнятості та діяльності Консалтингових центрів;
  • актуальні грантові програми;
  • нові сервіси служби зайнятості – електронний кабінет роботодавця;
  • отримання компенсації єдиного внеску при створенні нових робочих місць та компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб;
  • допомога в оперативному підборі кадрів на засадах рекрутингу;
  • створення відеовакансій та організації онлайн-співбесід тощо.

Під час зустрічей підприємці-початківці ділились труднощами, що виникають під час діяльності. Серед основних проблем опинились питання розширення ринку збуту в інші міста області, організація рекламної діяльності та залучення нових клієнтів, необхідність додаткової фінансової підтримки, оренда приміщення (висока рентна плата, пошук відповідного офісного приміщення), збитки при виробництві сільськогосподарської продукції (загибель свійської птиці), організація робіт тимчасового характеру, оформлення податкової звітності.

Бізнесменів, у яких залишились невирішені питання, представники служби зайнятості запросили відвідати Центри розвитку підприємництва, які працюють у центрах зайнятості щосереди з 10 до 13 год.