16.03.2023 | 09:07

Якщо особа, зареєстрована у службі зайнятості, переїхала до іншого міста України та бажає здійснювати пошук роботи, отримувати виплату матеріального забезпечення та соціальні послуги за іншим місцем проживання, то вона може подати до обраного центру зайнятості відповідну заяву (згідно з Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792).

Перереєстрація безробітного відбувається на наступний день після подання заяви. У попередньому центрі зайнятості, в якому особа набула статусу безробітного, реєстрація припиняється.

У разі виїзду за кордон зареєстрований безробітний зобов’язаний (відповідно пункту 4 частини другої статті 44 Закону України "Про зайнятість населення") протягом 3 робочих днів повідомити про це центр зайнятості, а у разі перебування його за кордоном понад 30 календарних днів - подати до центру зайнятості відповідну заяву про припинення реєстрації як безробітного. Це пов’язано з тим, що служба зайнятості не зможе у повному обсязі надавати таким особам послуги, а вони зі свого боку не зможуть виконувати свої обов'язки відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" (шукати роботу за направленнями служби зайнятості, відвідувати роботодавців тощо).

Після повернення до України, така особа має право звернутися до будь-якого центру зайнятості і відновити статус безробітного, та виплату допомоги по безробіттю.

Для отримання більш детальної інформації можна звертатися до Call-центру Донецької обласної служби зайнятості за телефоном 0 800 33 61 67 (БЕЗКОШТОВНО).