28.04.2016 | 09:43

На сьогодні Донецька обласна служба зайнятості має свої онлайн-ресурси (веб-портал Донецького обласного центру зайнятості, офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook, додатково створений канал відеохостінгу Youtube), що надають можливість сучасного інформаційного просування самопрезентацій у формі відеорезюме клієнтів служби зайнятості.

Вже є перші позитивні результати роботи в напрямку дистанційного спілкування з роботодавцем за допомогою онлайн-ресурсу. «З 200 безробітних осіб, що презентували себе за допомогою нового ресурсу, майже 70% працевлаштовані останнім часом», - зазначає заступник директора Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова.

Отже відповідь на виклик часу – нові форми роботи, а саме:

·     відеорезюме;

·     онлайн-співбесіда.

Відеорезюме -  це різновид резюме, який дозволяє роботодавцю отримати первинне враження про претендента та прийняти рішення про призначення з ним особистої зустрічі. В центрах зайнятості зацікавленим особам пропонується допомога в запису відеорезюме. З’ясовується бажана сфера діяльності і сучасні вимоги роботодавця до цієї сфери, потім складається резюме письмово з метою структурування професійного досвіду і чіткості уявлення особою своїх професійно важливих якостей. Далі проводиться запис відеорезюме, причому особа може зробити самостійно (при наявності ресурсу), або за допомогою фахівця служби зайнятості.

Готові відеорезюме  розміщуються на: створеному обласною службою зайнятості каналі відеохостінгу Youtube , веб-порталі ДОЦЗ http://www.dcz.gov.ua/don/control,

офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook , а також передаються роботодавцям на електронних носіях, електронною поштою або при чергових відвідуваннях фахівцями служби зайнятості.

Онлайн-співбесіда є сучасним та зручним інструментом співпраці роботодавця з претендентом на вакансію, яка сприяє економії часу та оперативній організації зустрічі. Крім того, економії коштів - кандидат не несе витрат на проїзд, а роботодавець може швидше провести перший етап відбору, тим самим прискорити наймання потрібного для компанії співробітника.

Роботодавці, які вже користувалися новими онлайн-послугами Донецької обласної служби зайнятості та з їх допомогою вирішили питання підбору працівників, діляться враженнями, зазначають їх раціональність та ефективність.

Зокрема, Євген Пірус, начальник відділу інформаційних технологій Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти (м. Слов`янськ) зазначає: «Послуга відеорезюме дуже зручна та сприяє оперативному підбору кандидатів на вакантні посади. Під час перегляду відеорезюме ми отримали перші враження щодо шукача роботи, потім запросили претендента до себе, мали вакантну посаду спеціаліста з обробки інформації. Зараз ця особа працює в нашій установі».

Бухгалтер Асоціації власників жилих будинків «Союз» Ольга Бабенко (м. Краматорськ) за допомогою нової послуги підібрала кваліфікованих працівників: бухгалтера та паспортиста. Керівник підприємства розповідає: «Переглянути відеорезюме осіб, які відповідають нашим вимогам до претендентів, мені запропонували в Краматорському міському центрі зайнятості, в такий спосіб ми вибрали робітників».

Краснолиманський комбікормовий завод одним з перших роботодавців скористувався такою послугою служби зайнятості, як онлайн-співбесіда. Керівник підприємства Антоніна Зозуля ділиться враженнями: «Головна перевага співбесіди в режимі онлайн для нас – це економія часу, а також відсутність територіальної межі. Завод знаходиться за містом, доїхати сюди можливо лише сільським автобусом, графік пересування якого не зовсім зручний для відвідування претендентами на вакансії. Тому, це оптимальний варіант підбору працівників і ми вже прийняли на роботу за допомогою онлайн-співбесіди підсобного робітника та лаборанта хімічного аналізу. Плануємо активно використовувати цей зручний сервіс, запропонований службою зайнятості».

Також, першими враженнями після запису відеорезюме, діляться шукачі роботи  Євген Цим і Олена Халімонова, які перебувають на обліку в Краматорському міському центрі зайнятості. Вони запевняють, що завдяки професійним порадам профконсультанта, вдалося сформулювати та скласти привабливе для сприйняття відеорезюме. Безробітні сподіваються, що завдяки новій послузі служби зайнятості вони в короткій термін знайдуть бажану роботу.