19.07.2017 | 17:54

19 липня у Краматорську відбулося засідання Круглого столу «Врегулювання ситуації на ринку праці регіону шляхом створення нових робочих місць, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу: досвід і перспективи», організоване Міністерством соціальної політики України, Державною службою зайнятості, Донецькою обласною державною адміністрацією, Донецьким обласним центром зайнятості за підтримки проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».

У заході прийняли участь голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, керівники місцевих органів виконавчої влади, представники органів державного управління, міжнародних проектів та громадських організацій (БО “Всеукраїнський БФ “ГОРЄНІЄ”, ПРООН, Чеської неурядової організації «Людина в біді»).

Метою заходу було знаходження точок дотику у формуванні політики ефективної зайнятості населення регіону шляхом сприяння розвитку трудового потенціалу та підтримки бізнесу і стартапів в пріоритетних секторах економіки.

Павло Жебрівський у своєму вітальному виступі зазначив: «Як свідчить міжнародний досвід, важливою складовою конкурентоспроможності національної економіки є підприємництво. Для нашого регіону розвиток малого бізнесу є найприйнятнішою альтернативою найманій праці та вирішенням багатьох сучасних соціально-економічних проблем, насамперед, зайнятості населення. Саме з цією метою створена Регіональна програма підтримки підприємництва «Український донецький куркуль», якою передбачений алгоритм надання фінансової підтримки у вигляді грантів за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів».

Впродовж засідання були розглянуті актуальні питання формування ефективної зайнятості населення, інтеграції у суспільство вразливих верств населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, пошуку ресурсів та фінансової підтримки бізнес-ініціатив задля розвитку підприємницької діяльності, у тому числі орієнтація на соціальну спрямованість бізнесу в регіоні, організація індустріальних парків у містах Донецької області, популяризація робочих спеціальностей.

Особлива увага приділялась промоції регіонального бізнесу за допомогою залучення представників малого та середнього підприємництва до участі у проекті «Український донецький куркуль» і отримання грантів на започаткування або розвиток бізнесу від міжнародних донорів, та цільовій орієнтації населення на самозайнятість.

Під час обговорення учасники дотримувалися єдності думок, що основними напрямами зростання зайнятості та економічної активності населення регіону є ефективне використання людських ресурсів, працевлаштування молоді, підтримка і розвиток перспективних стартапів, малого та середнього бізнесу, прогнозування потреби роботодавців в кадрах.

«Залучення громадян до підприємницької діяльності, сприяння розвитку бізнес-ініціатив стає підґрунтям для зростання рівня зайнятості населення, розширення сфери прикладання праці та самореалізації, - наголосила керівник Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко, - а впровадження інноваційних форм роботи регіональної служби зайнятості є дієвим механізмом регулювання ринку праці. Державна служба зайнятості активно долучилася до реалізації проекту «Український донецький куркуль» широкою інформаційною кампанією і надалі планує підтримувати політику стимулювання підприємницьких ініціатив серед населення та всебічно сприяти виконанню Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Донецькому регіоні».

Впродовж заходу підприємці-переможці грантових програм, які вже пройшли декілька етапів конкурсного відбору до участі у проекті «Український донецький куркуль» у рамках Програми розвитку малого та середнього підприємництва Донецького регіону, поділилися своїм успішним досвідом започаткування та розширення власної справи.

Наприкінці засідання в процесі обговорення розглянутих питань були визначені подальші перспективи і напрямки спільної партнерської роботи, що і надалі сприятиме розвитку економіки регіону та країни в цілому.