12.05.2016 | 13:51

Загальна кількість молоді до 35 років, яка була зареєстрована у службі зайнятості Донецької області в 2015 році становила 31,5 тис. осіб, тобто майже кожен другий. Станом на 1 травня 2016 року зберігається така ж сама тенденція.

Донецька обласна служба зайнятості впроваджує новітні форми роботи щодо стимулювання активної позиції молоді на ринку праці (портфоліо кар`єрного просування, відео резюме, навчання молоді навичкам онлайн-співбесіди). Постійно вивчаються перешкоди на шляху працевлаштування молодого працівника, організована системна профорієнтаційна робота, постійно оновлюється банк роботодавців щодо організації робочих місць для стажування студентів.

12 травня відбулося засідання обласної комісії з питань забезпечення гарантій зайнятості неповнолітніх, в їх числі дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза. В роботі комісії взяли участь директор обласного центру зайнятості Валентина Рибалко, а також представники Димитровської міської ради, служби у справах дітей, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, головного управління Держпраці у Донецькій області та інші.

В ході роботи комісії заступник голови В.Рибалко поінформувала про стан вирішення питань тимчасової зайнятості підлітків під час літніх канікул. Також вона доповіла про ситуацію на ринку праці Донецької області, яка залишається досить напруженою та характеризується негативними тенденціями, які пов`язані з відсутністю достатньої кількості якісних вакансій, звуженням сфери прикладання праці, зростанням навантаження на локальні ринки праці внаслідок збільшення масштабів внутрішньої міграції населення. Ринкоутворюючі підприємства Донецької області вимушені скорочувати штатних працівників.

Особливої уваги серед молоді потребують неповнолітні, діти-сиріти та діти, які позбавлені батьківського піклування, які ще більш почувають себе невпевнено на ринку праці. За послугами СЗ в 2015 році звернулось 7 осіб із зазначеної категорії, з яких: 5 - були працевлаштовані, 1 - направлена на роботи тимчасового характеру та після закінчення робіт продовжила навчання у школі, ще одна особа навчається на денній формі навчання у виші.

Крім того, в 2015 році було організовано тимчасове працевлаштування неповнолітніх в період літніх канікул за рахунок місцевих бюджетів: в місті Димитрове 12 неповнолітніх взяли участь в громадських роботах з благоустрою та озеленення територій загальноосвітніх навчальних закладів (виділено з міського бюджету 34,9 тис. грн.); містах Добропілля та Дружківці 3 неповнолітні особи брали участь у тимчасових роботах в міській центральній лікарні за рахунок коштів роботодавця.

Секретар Димитровської міської ради Олександр Пономаренко поділився досвідом щодо успішного вирішення питань організації зайнятості неповнолітніх та дітей-сиріт в місті Димитрове під час літніх канікул.

Члени комісії дійшли згоди, що ефективний вплив на сферу зайнятості молоді можливий лише за умови об’єднання спільних зусиль влади та соціальних партнерів (громадських, волонтерських організацій, роботодавців) на всіх етапах діалогу.