04.04.2018 | 16:49

«Кейс-менеджмент» — таку назву має новий підхід у роботі служби зайнятості Донецької області, основний принцип — комплексне вирішення проблем особи, що потребує працевлаштування, попередження ризиків довготривалого безробіття. Цю модель спрямовано на жінок та вразливих категорій населення, а саме воїнів АТО та переселенців.

Працевлаштування за підходом «кейс-менеджмент» передбачає тісну взаємодію з безробітною особою, оцінку потреб та життєвої ситуації людини, надання допомоги у розв’язанні особистих та соціальних проблем, які заважають працевлаштуванню, зокрема, шляхом залучення інших партнерських організацій та фахівців до надання необхідних послуг. 

Проблемні питання соціального захисту та реінтеграції вразливих категорій населення вирішуються шляхом взаємодії представників органів місцевої органи влади, громадських організацій та об’єднань, міжнародних благодійних фондів та гуманітарних організацій, пенсійних фондів, товариств для осіб з інвалідністю, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, військових комісаріатів, центрів соціально-психологічної допомоги та ін.

Прикладом ефективності та доцільності реалізації підходів «кейс-менеджменту» є працевлаштування колишньої безробітної Галини зі Слов’янська, яка звернулась за допомогою до центру зайнятості.

Коли є бажання працювати, можливості знайдуться!

Галина звернулась до Слов’янського міського центру зайнятості з підбору підходящої роботи. Має на утриманні малолітню дитину (віком до 6 років), мешкає у Слов’янському районі.  

Головною проблемою, яка перешкоджала працевлаштуванню жінки, була відсутність за місцем проживання дошкільних дитячих закладів. У числі переваг була визначена наявність стабільного залізничного сполучення та дитсадка біля станції.

В центрі зайнятості жінці запропонували супровід при працевлаштуванні за підходом «кейс-менеджмент». Було розроблено індивідуальний план працевлаштування. За сприянням в оформленні дитини Галини до дошкільного закладу особистий консультант звернувся до відділу освіти Слов’янської міської ради. Наразі дитина відвідує дитячий садочок біля залізничної станції.

До народження дитини жінка працювала на керамічному виробництві, має навички роботи живописцем. У сервіс-центрі онлайн-працевлаштування Слов’янського міського центру зайнятості була організована онлайн-співбесіда Галини з підприємцем, керамічне виробництво якого також знаходиться в районі залізничного вокзалу. Жінка охоче відгукнулась на пропозицію роботи. Після вдалого проходження стажування на робочому місці з метою відновлення професійних навиків, Галина працює живописцем.