02.11.2016 | 10:50

Компанія MLS grup (Marketing and legal Solution, м. Запоріжжя) у партнерстві з Sy nergy Consulting Compani (м. Київ) на замовлення Німецького банку розвитку KfW реалізує дослідницький проект з питань соціально-економічне становище ВПО у нових місцях проживання. За результатами цього опитування планується розробка фінансової програми підтримки ВПО, спрямованої на покращення житлових умов за безпосередньої участі Німецького уряду. Дослідження проводиться в 6 регіонах України, в Донецькій області – в містах Краматорськ та Маріуполь.

31 жовтня, в рамках цього проекту відбулося фокус-групове обговорення проблем ВПО, до участі в якому були залучені представники Донецького обласного центру зайнятості. У межах професійної компетентності розглядалося питання щодо внутрішньо переміщених осіб.

Заступник директора Донецького обласного центру зайнятості Наталія Адамова доповіла учасникам заходу про роботу фахівців служби занятості в напрямку сприяння занятості ВПО. На сьогодні Донецька область знаходиться на першому місці за зверненнями внутрішньо переміщених осіб в центри зайнятості. Практично кожний п'ятий безробітний з числа ВПО в Україні припадає на частку Донецького регіону.

Саме тому, одним із пріоритетних завдань обласна служба зайнятості ставить забезпечення зайнятості та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ВПО, розширення можливостей їх працевлаштування, у тому числі шляхом впровадження спільних з міжнародними організаціями проектів, охоплення професійним навчанням, перенавчанням та підвищенням кваліфікації більшої чисельності ВПО. За період з 01.10.2014 року 12 тис. осіб з числа ВПО скористалися послугами центрів занятості Донецької області, з них були працевлаштовані 2,7 тис. осіб, в тому числі 106 осіб започаткували власну справу, приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 1,5 тис. осіб; проходили професійне навчання 1,2 тис. осіб.

Також Н.Адамова розповіла про законодавчі стимули роботодавцям, передбачені за умови створення нових робочих місць та працевлаштування ВПО. За 9 місяців поточного року Донецькою обласною службою зайнятості укладено 417 договорів про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених.

Роботодавці, які скористалися допомогою служби зайнятості, мають суттєву підтримку у веденні бізнесу та надійних працівників, які також задоволені роботою.

Донецька обласна служба зайнятості відкрита для всіх та готова й надалі удосконалювати свої послуги, впроваджувати в роботу нові інструменти для найшвидшого вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та їх повернення до продуктивної зайнятості.