Сучасне життя потребує від кожної молодої людини, яка закінчує школу, сформованого уявлення про майбутню професію. Служба зайнятості активно долучається до професійного вибору молоді, використовуючи в повній мірі свій інноваційний потенціал.
В рамках виконання Державної цільової програми «Молодь України» та з метою активізації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, Донецька обласна служба зайнятості провела низку профорієнтаційних заходів з учнями 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів для мотивації їх до вибору актуальних та сучасних професій, затребуваних на ринку праці регіонів.
Так, у напрямку орієнтації учнівської молоді на свідомий вибір професії активно працює Селидівський міський центр зайнятості. Протягом року було проведено 19 профорієнтаційних заходів за участю майже 500 школярів. На початку навчального року у ЗОШ№6 фахівці провели профінформаційний захід «Обирай професію – обирай майбутнє». Учнів поінформували про особливості сучасного ринку праці, надали поради щодо вірного вибору професійного шляху.
Фахівці Покровського МЦЗ провели в навчальних закладах міста низку заходів для мотивації молоді до вибору затребуваних на ринку праці професій. Учні ознайомилися з послугами служби зайнятості.
В Дружківці фахівці центру зайнятості провели профорієнтаційні заходи наступної тематики: «Професійна кар’єра – запорука майбутнього», «Професії сьогодення та майбутнього», «Робітнича професія – гарантія працевлаштування», які мали за мету сприяти кращому розумінню та пізнанню світу професій, допомагали вибрати спеціальність, освіту та навчальний заклад, скласти реалістичний план професійної кар’єри.
Ще до початку навчального року почали співпрацювати з органами освіти фахівці Артемівського МЦЗ. У серпні були проведені зустрічі з керівництвом ЗОШ міста та району для узгодження плану дій з профорієнтації школярів на 2016-2017 навчальний рік з використанням «Барометру професій», АРМ «Профконсультант», ПАК «Профорієнтаційний термінал», порталу із профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» тощо.
Особливу увагу було приділено вихованцям школи-інтернату № 1 міста Бахмут. З метою формування реального погляду на вибір професії з урахуванням побажань та потреб на ринку праці був проведений Урок реального трудового життя.
Уроки реального трудового життя для учнів випускних класів, які проводили фахівці міських та районних центрів зайнятості області, допомогли учням визначити головні складові вибору професії та можливі помилки. Діти отримали індивідуальні консультації щодо професійного самовизначення, розвитку здібностей та навичок, які необхідні для отримання тієї чи іншої професії, ознайомилися з формулою правильного вибору професії, а саме: «Хочу. Можу. Треба». З 1 по 9 вересня було проведено 98 профорієнтаційних заходів за участю майже 1 тис. школярів.
Робота з учнями загальноосвітніх шкіл – ключове направлення профорієнтації державної служби зайнятості. Сьогодні фахівці центрів зайнятості надають різноманітні послуги і школярам, і батькам, і представникам освіти.