01.02.2019 | 17:06

В умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські та інші тимчасові роботи — один із напрямків активної політики зайнятості населення. Чому ж такого виду роботам відводиться важлива роль? Аргументи досить переконливі. Завдяки їм можна пом'якшити наслідки безробіття, підвищити мотивацію людини до праці, крім того — вирішуються нагальні питання соціального розвитку міст та громад.

Ці роботи дуже актуальні у місті Новогродівка. У 2018 році тимчасовою зайнятістю було охоплено 276 безробітних громадян, що перебували на обліку у Новогродівському міському центрі зайнятості, що складає 64% від загальної кількості зареєстрованих безробітних.

Залишившись без роботи, людина втрачає не тільки засоби до існування, а й бажання працювати. А тривале безробіття часто відкидає людину «на узбіччя життя». У цих умовах саме громадські та інші тимчасові роботи відіграють важливу роль. Завдяки участі у них незайняті громадяни уникають психологічного стресу, соціальної деградації та дискваліфікації, натомість відчувають себе працездатними, повноцінними членами соціуму. Крім того, на осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період участі у таких роботах зараховується до трудового стажу. 

Участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру — це реальна можливість відновити трудові та професійні навички, завоювати авторитет і повагу серед співробітників, мати заробіток. На сьогоді перелік видів громадських робіт збільшився. Велика увага приділяється громадським роботам соціальної спрямованості – це роботи з оформлення та обробки документів щодо отримання житлових субсидій, соціальний супровід та надання допомоги особам з інвалідністю, людям похилого віку, осіб, з інвалідністю по зору,роботи з догляду за громадянами у закладах соціальної сфери, допоміжні роботи у одиноких непрацездатних громадян, надання допомоги учасникам АТО, їх сім´ям, а також проведення профілактичної роботи з населенням інструктором із громадського порядку.

Підсумовуючи вищевикладене, можна сказати, що громадські роботи стають своєрідним випробувальним терміном на шляху до постійної зайнятості.