01.11.2016 | 16:48

1 листопада відбулося засідання колегії Донецького обласного центру зайнятості з розгляду питань організації робіт щодо укомплектування вакансій за новими стандартами у взаємодії з роботодавцями та стану організації професійного навчання безробітних за 9 місяців 2016 року в навчальних закладах, які пройшли відбір за видами навчання підготовка та перепідготовка. В селекторному режимі участь в роботі колегії взяли керівники міських та районних центрів зайнятості області.

Відкриваючи засідання директор обласної служби зайнятості Валентина Рибалко акцентувала увагу учасників на використанні нових стандартів у взаємодії з роботодавцями щодо укомплектування вакансій, поінформувала про стан організації професійного навчання безробітних осіб та необхідні заходи щодо підвищення якості надання послуг.

Члени колегії обговорили ефективність використання інноваційних форм роботи Донецької обласної служби зайнятості при взаємодії з роботодавцями, укомплектування вакансій з урахуванням нових критеріїв оцінки діяльності центрів зайнятості. Крім того, було розглянуто питання організації навчання безробітних за дистанційною формою, придбання відповідного програмного забезпечення та розробки методичних та навчальних матеріалів Донецьким обласним центром зайнятості разом із Донецьким національним університетом ім. Василя Стуса.

Були визначені шляхи підвищення ефективності роботи з організації професійного навчання безробітних, а саме: постійний аналіз потреб роботодавців в робочий силі та відповідність йому професійно-кваліфікаційного складу безробітних, що дасть можливість оперативно корегувати обсяги та напрямки профнавчання; продовження анкетування та опитування потреб роботодавців, планування організації профнавчання під замовлення роботодавця та поіменного контролю осіб, які після завершення профнавчання не були працевлаштовані.

Серед пріоритетних напрямків взаємодії з роботодавцями члени колегії визнали проведення системної інформаційно-роз’яснювальної роботи для реалізації активних програм зайнятості населення та оперативного працевлаштування безробітних; відпрацювання механізму взаємодії місцевих органів влади та міських, районних центрів зайнятості в частині здійснення моніторингу і подальшого обміну інформацією щодо реалізації інвестиційних та інших проектів в місті, районі; налагодження адресної співпраці з роботодавцями та оперативного контролю за наданням послуг та ін.