18.02.2016 | 14:02

Інформаційна обізнаність осіб з числа соціально вразливих категорій населення, внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих учасників АТО, молоді, інвалідів відносно послуг, які можна отримати в різних державних соціальних установах та закладах, постійно зростає. Адже всю необхідну інформацію, консультації та відповіді на питання, які турбують населення, можна отримати, відвідавши інформаційно-консультаційний захід Донецької обласної служби зайнятості «Під одним дахом», тим самим зекономивши час та власні кошти.

17 лютого 560 громадян відвідали центри зайнятості області з метою отримання соціальних послуг та консультацій від фахівців різних соціальних структур, громадських організацій, волонтерів та ін.

Громадянам, що зверталися за інформаційними послугами були надані вичерпні консультації щодо проблемних питань. Зокрема, представники Пенсійного фонду України роз’яснювали порядок та умови оформлення пенсії різним категоріям населення. Співробітники Центру первинної медико-санітарної допомоги надали інформацію відносно медичного обслуговування малозабезпечених родин та осіб з числа соціально вразливих категорій населення. До спеціалістів Центру служб сім’ї, дітей та молоді надходили питання щодо отримання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення тощо.

Крім того, надходили чисельні запитання до фахівців служби зайнятості. Приміром, були роз’яснені перелік послуг та порядок реєстрації в службі зайнятості, можливість ознайомлення з наявними вакансіями, у тому числі за допомогою мережі Інтернет. Також учасники заходу отримали консультації щодо можливості профнавчання, а саме: підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за вже існуючою професією. Було надано інформацію відносно участі клієнтів служби зайнятості у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Особливу увагу викликала інформація про сприяння служби зайнятості започаткуванню власної справи, щодо тренінгів в рамках Навчальної програми ПРООН «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей».

З моменту започаткування акції в червні 2015 року службою зайнятості Донецької області проведено 33 таких заходи. Соціальні послуги, консультації та відповіді на болючі соціальні питання отримали майже 17 тис. осіб.