08.02.2019 | 23:06

8 лютого директор Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко провела прес-конференцію «Результати діяльності обласної служби зайнятості у 2018 році та визначення пріоритетних  завдань на 2019 рік».

Повідомила про тенденції на ринку праці Донецької області, позитивні процеси з покращення основних його трендів: рівня зайнятості й рівня безробіття (за методологією МОП) та зазначила кроки в напрямку досягнення балансу між попитом та пропозицією.

«Виклики сучасності вимагають від служби зайнятості запровадження нових підходів та сервісів надання послуг, наближення їх до користувачів, - підкреслила Валентина Миколаївна. – Тому, ми докладаємо максимально зусиль, щоб бути більш сучасними, доступними та відкритими».

Намагаючись йти в ногу з часом, Донецька служба зайнятості розробила та активно використовує чотири мобільних онлайн-додатки на системі Android:

-   «Центр розвитку підприємництва»,

-   «Центр професійної орієнтації»,

-   «Довідник послуг та пільг учасника АТО»,

- «Донецький центр професійно-технічної освіти служби зайнятості України».

Позитивні відгуки клієнтів служби зайнятості надають поштовх для подальшого розвитку існуючих електронних сервісів, вдосконаленню електронних кабінетів для роботодавців та шукачів роботи, осучасненню паспортів підприємств, створенню електронного кол-центру.

Концептуальне  питання  -  підвищення  рівня  економічної  активності населення  та  упередження  подальшого  відтоку молодих кадрів. «Сьогодні проблема не в кількості вільних робочих місць, а в їх якості та відсутності відповідного кадрового потенціалу! – зазначила Рибалко В.М. – І наша з вами задача напрацювати алгоритм спільних дій, спрямований на створення гідних умов праці, розширення професійних компетенцій та забезпечення соціального захисту наших громадян від безробіття!» 

Сьогодні служба змінює пріоритети і налаштована на забезпечення ефективної професійної орієнтації, прогнозування потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах та використання нового механізму підбору персоналу на засадах рекрутингу.

«У 2018 році ми посилили власні позиції як сучасної сервісної установи, яка орієнтована на активну співпрацю з усіма сторонами соціального діалогу. - підкреслила В.Рибалко. - Саме розробка та впровадження сучасних новітніх форм і методів роботи дозволили Донецькій обласній службі зайнятості другий рік поспіль займати 1 місце в реалізації активних програм зайнятості серед інших регіонів України».

Сучасні стандарти якості обслуговування клієнтів виправдані часом та надали змогу:

  • збільшити коло роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості, на 24% (7,9 тис.);
  • збільшити кількість вакансій на 14% (40,5 тис.);
  • забезпечити зростання чисельності працевлаштованих громадян – майже на 7% (32 тис. осіб), з них кожний 3-й працевлаштований до набуття статусу безробітного;
  • збільшити чисельність осіб,
  • які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для ведення підприємницької діяльності – майже в 3 рази (210 – у 2018 році проти 85 – у 2017); 
  • які працевлаштовані з компенсацією роботодавцю витрат на єдиний внесок – майже в 2 рази (1267 – у 2018 році проти 658 – у 2017); 
  • які працевлаштовані на умовах строкових трудових договорів з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці ВПО – на 29% (527 – у 2018 році проти 409 – у 2017);
  • суттєво збільшити чисельність населення, охопленого профорієнтаційними послугами – на 32%  (159 тис. осіб – у 2018 році проти 121 тис. – у 2017).

З урахуванням основних напрямків діяльності державної служби зайнятості, у 2019 році пріоритетними визначені:

  • впровадження інституту кар’єрного радника, супроводження безробітних до і після вирішення питання їх працевлаштування;
  • профорієнтаційної роботи, розвиток профорієнтаційних та профдіагностичних послуг з використанням сучасних інформаційних технологій;
  • сприяння подоланню дисбалансу на ринку праці шляхом організації професійної підготовки безробітних;
  • з органами місцевої влади, в тому числі з ОТГ, соціальними партнерами та роботодавцями;
  • прогнозування ситуації на зареєстрованому ринку праці області з метою оперативного реагування на кадрові потреби.

Донецька обласна служба зайнятості має потужну команду професіоналів, готових та здатних відповідати на виклики ринку праці, запроваджуючи ефективні інформаційні технології.