28.11.2019 | 15:50

Протягом  року  на обліку в Мангушському районному центрі зайнятості перебувало  30 безробітних осіб з інвалідністю. Такі роботодавці як: СФГ «Троян-Агро», Бердянська ЗОШ, Ялтинський ККП, ТОВ «Сатурн» та ін., тісно співпрацюючи з центром зайнятості, працевлаштували 16  інвалідів і тим самим повернули їх в соціум. 11 безробітних осіб приймали участь в  громадських та інших роботах тимчасового характеру, 7  проходили підвищення кваліфікації, профпідготовку під конкретне замовлення роботодавця за професіями: «підсобний робітник», «оператор  котельні», «охоронник» та ін. 

26-28 листопада  в Мангушському районному центрі зайнятості було проведено низку заходів для людей зазначеної категорії: День відкритих дверей, Ярмарок вакансій та ін. Участь у заходах взяли  відповідальні особи Управління  соціального захисту населення, Територіального центру соціального обслуговування, Мангушського об’єднаного управління Пенсійного фонду України   Донецької області, представники  роботодавців.

«3 грудня проголошено Міжнародним днем інвалідів.  Це особливий день не лише для осіб з інвалідністю. Відзначення Міжнародного дня інвалідів – нагадування кожному з нас, що поруч живуть люди, які постійно потребують не тільки допомоги і захисту, а ще і права на працю»,- наголосила директорка  районного центру зайнятості Надія Тєрьошкіна.

В центрі уваги учасників заходів  були питання інтеграції людей з інвалідністю в соціум,  соціальної допомоги з боку держави, і перш за все, створення умов легальної зайнятості з гідною оплатою праці.

Безробітні особи були ознайомлені з можливостями відкриття власної справи, пільгами і послугами, які надаються Управлінням соціального захисту населення, отримали консультації по пенсійному та санаторно-курортному забезпеченню, були проінформовані про послуги, які надаються Територіальним центром соціального обслуговування. Ознайомилися з вакансіями для інвалідів, можливостями отримання нової професії, участі в громадських  та інших роботах тимчасового характеру. Інвалідам були надані профорієнтаційні послуги та психологічні поради. 

За результатами проведених заходів  3 безробітні особи зазначеної категорії були направлені на громадські та інші роботи тимчасового характеру до Комишуватської сільської ради, ОФ «Привільне», СФГ «Белюрі». 1 особу з інвалідністю було направлено на стажування за професією «охоронник» до СТОВ «Агрофірма «Надія» під конкретне замовлення роботодавця з послідуючим працевлаштуванням.

Так що, навіть тепер в складних економічних умовах, намагаємось щоб робота з цими людьми залишалась в центрі уваги  всіх служб району.