04.05.2016 | 10:10

Віднедавна в Слов'янському міському центрі зайнятості почав працювати новий фахівець відділу взаємодії з роботодавцями – Світлана Попович. Мало хто з роботодавців, яким надає послуги Світлана, знає, що ця молода жінка – переселенка із сумнозвісного селища Піски, що під Донецьком.

Працювала Світлана в Донецькій державній сільськогосподарській дослідній станції НААН України. За 7 років роботи зросла від секретаря до начальника лабораторії. Отримала другу вищу освіту та планувала вступати до аспірантури. Від підприємства отримала житло. Здавалось, в подальшому тільки живи та радій. Та не так сталось, як гадалось.

Коли почались бойові дії поблизу Донецького аеропорту, будинок, в якому жили Світлана з чоловіком, був вщент зруйнований. На щастя, вони встигли виїхати трохи раніше. Подалися до Харкова в надії, що у великому місті знайдуть житло та роботу. Житло знайшли, а з роботою не склалось. Тієї заробітної плати, яку пропонували роботодавці, не вистачало навіть на оплату найманої квартири.

Родичі покликали до Слов'янську. Оформлюючи документи внутрішньо переміщеної особи, Світлана відвідала інформаційно-консультаційний захід «Під одним дахом». Фахівець центру зайнятості запропонував їй допомогу в працевлаштуванні та відвідати Слов'янський міський центр зайнятості. Світлана Попович отримала статус безробітної особи. В інформаційному секторі прочитала інформацію про вакантну посаду у відділі взаємодії з роботодавцями цього ж центру. «Чи можу я претендувати на цю посаду», - вагаючись, спитала у свого особистого консультанта з працевлаштування. «Варто спробувати», - була відповідь, і Світлана отримала направлення на співбесіду з керівництвом центру зайнятості. Щоб працювати в службі зайнятості, необхідно було ретельно вивчити законодавство про зайнятість, технологію обслуговування клієнтів та спеціальну комп'ютерну програму. Та це Світлану не зупинило. Вона впоралась, і, згодом, стала співробітником Слов'янського міського центру зайнятості. «Завдяки службі зайнятості я отримала роботу та перспективу у подальшому житті», - ділиться Світлана.