21.11.2019 | 10:07

20 листопада в Бахмутському міському центрі зайнятості відбулось засідання Центру розвитку підприємництва. Захід пройшов в рамках Загальнообласної Декади зайнятості для людей з інвалідністю. Консультації з питань ведення підприємницької діяльності надавали завідувачка сектору обслуговування платників Бахмутського управління ДПС у Донецькій області Наталя Бережна та економіст відділу мікро, малого та середнього бізнесу АТ «Ощадбанк» Ганна Василевич.

Троє підприємців та одинадцять безробітних дізнавалися особливості ведення бізнесу та оподаткування доходів підприємців, які мають інвалідність. Фахівчиня податкової служби розповіла учасникам заходу про особливості ведення бухгалтерського обліку в залежності від обраної системи оподаткування. Підприємці-початківці з цікавістю дізнавались про деталі надання податкової звітності та формуванням доходів. «Дієздатні громадяни з інвалідністю без перешкод можуть зареєструватися підприємцями. Але ви вже знаєте, що особам з інвалідністю надаються пільги в різних сферах, в тому числі є пільги й в оподаткуванні» - звернулась до учасників тренінгу Наталя Бережна. Спеціалістка зауважила, що фізичні особи-підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ «за себе», якщо вони є особами з інвалідністю.

Економіст банку розповіла діючим та майбутнім підприємцям про особливі умови кредитування для малого та середнього бізнесу та програми, спрямовані на розвиток своєї справи. Впродовж заходу спеціалісти центру зайнятості надали присутнім роз’яснення щодо нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та правильності його обчислення. Також учасників зустрічі проінформували про грантові проекти, які діють зараз в межах регіону та спрямовані на підтримку підприємницьких ініціатив.