13.03.2024 | 08:51

Впродовж січня-лютого 2024 року до служби зайнятості Донеччини звернулись майже 3 тис. громадян. Отримали роботу понад 1,4 тис. осіб, проходили професійне навчання 458 безробітних.

З початку року 667 роботодавців заявили про потребу майже у 2 тис. працівників. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 12,2 тис. грн. 73% від усіх заявлених вакансій вже укомплектовано. Це один з найвищих показників серед інших областей України.

За два місяці поточного року для участі у суспільно корисних роботах видано майже 2,4 тис. направлень. Для пошукачів – це можливість отримати тимчасову роботу, а для громад – підтримувати життєдіяльність та вирішувати нагальні питання. За рівнем охоплення громадян такими роботами Донецька область на першому місці серед регіонів країни.

Серед осіб, що бажають опанувати новий фах чи підвищити кваліфікацію, популярними є ваучери на навчання, яких цьогоріч видано 128. Найбільш поширені напрямки: медсестринство, середня освіта (за предметними спеціальностями), дошкільна освіта, кухар, охоронник тощо.

Розвитку малого підприємництва в регіоні сприяє реалізація урядового проєкту «єРобота» за напрямками «Власна справа» і «Грант для ветеранів та їх подружжя». З початку року позитивні рішення про надання мікрогрантів отримали 9 осіб, якими створено 25 робочих місць. Також визначено 5 переможців серед учасників бойових дій. Для ведення бізнесу та створення 8 робочих місць ветерани отримали грантів на загальну суму майже 2 млн грн.

Реалізація компенсаційних програм для роботодавців, підтримка та супровід бізнесу належать до кола щоденних завдань служби. За перші два місяці поточного року 90 роботодавців отримали відповідні компенсації витрат на оплату праці чи єдиного внеску за працевлаштування 131 особи, в тому числі за 83 – з числа внутрішньо переміщених.

Предметом постійної уваги служби зайнятості є створення умов для соціальної активності людей з інвалідністю та розбудови безбар'єрного простору, а також залучення ветеранів до професійного навчання у центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості.

У січні-лютому 2024 року на облаштування двох робочих місць для працевлаштованих людей з інвалідністю роботодавцям було надано компенсаційні виплати у розмірі понад 164 тис. грн. 

За направленням служби зайнятості розпочали навчання 99 громадян з числа УБД та осіб з інвалідністю внаслідок війни за освітніми програмами: «Особливості використання безпілотного літального апарата в умовах воєнного стану», «Соціально-психологічні аспекти роботи з учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни», «Цивільний захист у сучасних умовах», «Основи психологічної допомоги населенню в умовах воєнного стану», «Основи домедичної допомоги в умовах воєнного стану».

Наразі багато програм, які сприяють підвищенню рівня зайнятості населення, реалізуються саме через Державну службу зайнятості. Тому серед пріоритетів поточного року – це робота з ВПО, учасниками бойових дій, людьми з інвалідністю, молоддю, діджиталізація більшості послуг та посилення співпраці з міжнародними партнерами.