Близько 8,8 тис. осіб за сприяння центру зайнятості отримали роботу, 2,3 тис. роботодавців сформували базу вакансій загалом у 9,3 тис. одиниць. На початку грудня налічувалось 542 вакансії. Середня зарплата у вакансіях становить 14,5 тис. грн.
Наразі службою зайнятості особлива увага приділяється працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю. Так, з початку року роботу отримали 2,5 тис. внутрішніх переселенців, 13 ветеранів та 257 людей з інвалідністю.
Діють компенсаційні програми, покликані стимулювати роботодавців брати на роботу переселенців. Зокрема, на сьогодні служба зайнятості пропонує 2 такі програми. Одна з них – діє на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування і роботодавці можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці ВПО (які отримали статус після 24 лютого 2022 року). Щомісячний розмір такої компенсації на сьогодні – 8 000 грн і вона виплачується впродовж 3 місяців з дня працевлаштування людини та 6 місяців – якщо це людина з інвалідністю. Загалом цьогоріч в області компенсацію витрат на оплату праці ВПО під час дії воєнного стану отримали 213 роботодавців, які працевлаштували 463 переселенців.
Ще одна компенсаційна програма - за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО. Служба зайнятості впродовж 6 місяців компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату їх праці. Щомісячний розмір такої компенсації складає до 16000 грн (не більше двох мінімальних заробітних плат). У поточному році за цією програмою 96 безробітних з числа ВПО отримали роботу.
Донецька служба зайнятості допомагає громадянам здобувати нові навички та професії. Так, з початку поточного року нові фахи, компетенції і навички отримали 2,6 тис. пошукачів роботи, з них 1,1 тис. ВПО. Після закінчення навчання 2,4 тис. працевлаштовані за сприяння служби зайнятості, з них 1,0 тис. – ВПО. Найпопулярнішими стали професії адміністратора, обліковця з реєстрації бухгалтерських даних, кондитера, оператора з обробки інформації та програмного забезпечення, закрійника, перукаря, манікюрника, кухаря. Серед спеціальностей найчастіше обирають медицину, психологію, комп’ютерний бухгалтерський облік.
Пропонуємо учасникам бойових дій та людям з інвалідністю внаслідок війни скористатися можливістю пройти безкоштовне професійне навчання в сучасних закладах освіти державної служби зайнятості. З початку року такою можливістю скористалися 332 ветерани та 4 особи з інвалідністю внаслідок війни.
Сьогодні досить затребувана програма надання ваучерів на навчання, у переліку 155 професій та спеціальностей, за якими можна отримати професію, спеціальність чи підвищити кваліфікацію.
Для отримання ваучера можна звернутися до центру зайнятості або заповнити попередню заявку на сайті Державного центру зайнятості (розділ Навчання – Отримати ваучер). Максимальна вартість ваучера – 30280 грн. З початку 2024 року ваучери на навчання отримали 804 особи, з них 494 ВПО.
У найбільшому попиті такі професії, як: електрогазозварник, лицювальник-плиточник, охоронник, кухар, кондитер, водій навантажувача та спеціальності: психологія, медсестринство, медицина, соціальна робота, дошкільна освіта, середня освіта, підприємництво та торгівля.
У рамках програми «Армія відновлення» з початку року видано 14,4 тис. направлень для участі громадян у суспільно корисних роботах. Мешканці регіону працювали над відновленням та забезпеченням життєдіяльності своїх громад. За обсягами організації цих робіт Донецька область серед перших в Україні.
За проєктом «єРобота: Власна справа» позитивні рішення Державного центру зайнятості про надання мікрогрантів у 2024 році отримали 40 заявників та 6 заявників – про надання ветеранських грантів для започаткування або розвитку власної справи. Для реалізації відповідних бізнес-планів грантоотримувачами уже створено 119 нових робочих місць.
Станом на 1 грудня 2024 року 5,6 тис. громадян продовжують пошук роботи за сприяння фахівців Донецької обласної служби зайнятості.
Call-центр Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.