18.10.2018 | 12:21

За останні 9 місяців 2018 року Донецькою обласною службою зайнятості працевлаштовано 364 осіб з компенсацією витрат роботодавцям на оплату праці.

Основним завданням державної служби зайнятості є пошук роботи та сприяння у працевлаштуванні незайнятого населення і безробітніх. Для цього потрібно об’єднати зусилля усіх сторін соціального діалогу, спрямованих на підвищення рівня економічної активності населення, сприяння його продуктивній зайнятості та посилення соціального захисту від безробіття.

Служба зайнятості надає своїм клієнтам повний комплекс соціальних послуг:від вибору майбутньої професії до навчання, працевлаштування та подальшого супроводу.

Пріоритетним напрямком роботи Служби зайнятості є співпраця з внутрішньо переміщеними особами та учасниками антитерористичної операції, адже нерідко саме вони зіштовхуються з проблемами у працевлаштуванні та адаптації до нових умов життя. Саме тому Служба зайнятості постійно залучає переселенців та учасників АТО до мотиваційних заходів, тренінгів, курсів з бізнес-планування та інших заходів.

Для ефективного працевлаштування переселенців та учасників АТО Донецька обласна служба зайнятості враховує професійний досвід, індивідуальні здібності та можливості конкурувати на ринку праці кожної окремої особи.

Для цього проводяться семінари для переселенців а учасників АТО, у яких з початку року взяли участь понад 2 тисячі осіб. Також здійснюється індивідуальний супровід працевлаштованих, який передбачає надання протягом 12 місяців психологічної, соціальної, юридичної підтримки, допомогу їх адаптації на новому робочому місці.

Наразі службою зайнятості для стимулювання роботодавців на створення нових робочих місць для працевлаштування переселенців та учасників АТО надається компенсація витрат роботодавцям на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних.

За останні 9 місяців цього року Донецькою обласною службою зайнятості працевлаштовано 364 осіб з компенсацією витрат роботодавцям на оплату праці.

Окрім працевлаштування, Донецька обласна служба зайнятості допомагає отримати доступ до грантових програм для створення власного бізнесу.

Так, 19 переселенців вже отримали допомогу від чеської неурядової організації «Людина в біді», 14 – у рамках грантових програм Данської ради у справах біженців, спеціалісти центрів зайнятості допомагають усім бажаючим розробляти бізнес-плани для участі у програмі підтримки малого та середнього бізнесу Донецької облдержадміністрації та інше.

Варто зазначити, що протягом 2018 року 15 учасників АТО за сприяння Донецької обласної служби зайнятості вже відкрили власну справу.

Для того, щоб наблизити послуги служби зайнятості до людей, активно впроваджуються онлайн-сервіси, спілкування зі спеціалістами все більше переходить в онлайн. Так, майже всю інформацію, необхідну для визначення кар’єри, успішного працевлаштування або ж ведення бізнесу можна отримати з інтернет-ресурсів та мобільних додатків для системи Android, розроблених Донецьким обласним центром зайнятості.

Донецька обласна служба зайнятості готова й надалі вдосконалювати свої послуги, впроваджувати в роботу нові інструменти для найшвидшого ефективного вирішення проблем переселенців, учасників АТО та їх повернення до продуктивної зайнятості.