22.09.2022 | 16:28

Перспективи збереження підприємницького потенціалу Донеччини, працевлаштування внутрішньо перемішених осіб, підтримка підприємницьких ініціатив – ці та інші питання обговорювали на робочій зустрічі фахівців Мирноградського міського центру зайнятості з головою ГО «Харчовий Кластер Східної України», підприємницею Оленою Брюховець. Онлайн-зустріч відбулась 22 вересня.

Мирноградський міський центр зайнятості з підприємницею об’єднує тісна співпраця з 2014 року – часу, коли жінка вперше покинула власний бізнес у Донецьку і повернулась до своєї «малої батьківщини»  у Мирноград. «Олена - успішна підприємниця з далекоглядними амбітними планами, у якої вистачило сил та наснаги з нуля вибудувати новий бізнес, створити нові робочі місця, підтримувати внутрішньо переміщених осіб, надаючи їм можливість реалізовуватись. Маючи активну громадянську позицію та ідею створення власного бізнесу, Олена Брюховець активно приймала участь у заходах служби зайнятості, спрямованих на розвиток малого та середнього бізнесу», - зазначила директорка центру зайнятості Наталія Базилевич.

Так, керуючись нагальною потребою роботодавців, за ініціативою Олени Брюховець в партнерстві з Мирноградським міським центром зайнятості, у 2021 році було відкрито учбово-виробничий цех «Гастро студія «Смак мрії». Співпраця в рамках студії відкривала перспективу підвищення рівня професійної підготовки безробітних та запровадження дуальної форми навчання в навчальному закладі, але війна порушила всі плани. І зараз доводиться жити в нових умовах, відроджувати бізнес, працювати, створювати нові робочі місця.

Маючи досвід переселенця та підтримку громадських та міжнародних організацій, Олена разом з іншими учасниками «Харчового кластеру Східної України» прийняла рішення про релокацію бізнесу до міста Івано-Франківськ. Так, у місті Галичини з’явилася пекарня «Лавка фермера». Тут жінка не тільки змогла відродити свій бізнес, а й активно допомагає своїм землякам адаптуватись та розпочати свою справу на новому місці.