04.05.2018 | 11:13

Ми звикли до того, що практично в усіх сферах нашого повсякденного та професійного життя значну роль відіграє технічне забезпечення, автоматизовані та комп’ютерні системи, кількість яких у сучасних умовах постійно зростає. За створення, експлуатацію та розвиток інтерактивних технологій відповідають люди. Саме тому можна спрогнозувати, що в найближчі роки зросте попит на фахівців з робототехніки та мехатроніки.

Питання «Які професії будуть затребувані на сучасному ринку праці?» обговорювали фахівці Слов’янського міського центру зайнятості на дистанційній Skype-зустрічі зі старшокласниками Билбасівської опорної загальноосвітньої школи. Більшість учнів вже визначилися з майбутньою професією та сферою діяльністю, але все ще мають певні сумніви відносно можливостей працевлаштування після навчання. Гарантій щодо стовідсотковості популярності та актуальності тієї чи іншої професії, на жаль, не дасть ніхто. Однак вчені, аналізуючи стрімкі зміни в суспільстві, визначають перелік професій та спеціальностей, володіючи якими людина має усі шанси бути успішним та «потрібним» фахівцем.

До skype-бесіди також приєдналися представники Липковатівського аграрного коледжу, який готує фахівців за найбільш перспективними напрямками: «Агрономія», «Технологія виробництва та переробки тваринництва» та «Ветеринарна медицина». Учні дізналися про умови вступу, особливості навчання та можливості подальшого працевлаштування.

В рамках роботи профорієнтаційного майданчику «Діти майбутнього», дія якого передбачає комплексне профорієнтаційне супроводження учнів загальноосвітніх навчальних закладів, спеціалісти запросили школярів відвідати Слов’янський міський центр зайнятості та пройти профорієнтаційне тестування, щоб остаточно визначитися та розвіяти останні сумніви з приводу професійного вибору. Мешканцям району найбільш зручно зареєструватися на прийом в електронній черзі, що функціонує на порталі https://don.dcz.gov.ua/