16 грудня в Палаці культури «Молодіжний» відбувся регіональний бізнес-форум «Україна – країна підприємців». Форум зібрав підприємців Донеччини, бізнесменів, тих, хто хоче започаткувати власну справу. Представники влади представили нові механізми стимулювання розвитку підприємництва, серед яких – можливість компенсації із місцевих бюджетів частки процентів за банківськими кредитами, якщо вони направлені на створення нових робочих місць. Учасниками форуму були представники Маріупольського міського центру зайнятості. У своєму виступі заступник директора Андрій Рязанов проінформував учасників форуму про можливості служби зайнятості в стимулюванні підприємництва та бізнесу. Для роботодавців, що створюють нові робочі місця, законодавством про зайнятість передбачений інструмент стимулювання працевлаштування на такі місця зареєстрованих безробітних з числа квотних категорій населення. Також передбачено стимулювання суб'єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць в пріоритетних галузях економіки. Так, суб'єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця і працевлаштовує на них безробітних на 2 роки, впродовж одного року може отримувати щомісячну компенсацію у розмірі єдиного соціального внеску. За 11 місяців 2016року 63 підприємствам Маріуполя на створення 110 робочих місць виплачено 393 тис. грн.
З метою мотивації роботодавців до активного працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, з жовтня 2015 року законодавством передбачено виплата працедавцеві щомісячної компенсації витрат на оплату праці при працевлаштуванні на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. З листопада 2015 року понад 100 працедавців працевлаштували 116 безробітних переселенців та отримали компенсації на суму 1 млн. 600 тисяч гривен.
Орієнтація безробітних громадян на започаткування власної справи є тим механізмом, який зможе стимулювати створення нових робочих місць. Служба зайнятості сприяє цим процесам шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності та активної участі в програмах фандрайзинга за участю міжнародних донорських організацій. Протягом 11 місяців 2016 року за підтримки служби зайнятості у Маріуполі відкрили власну справу 21 людина, отримавши на відкриття своєї справи 600 тисяч гривень. З них 4 переселенці, 7 учасників АТО.