Одним з пріоритетів діяльності Донецької торгово-промислової палати є сприяння розвитку бізнесу Донецького регіону та України в цілому. 27 січня директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко взяла участь в роботі засідання Комітету з малого та середнього бізнесу Донецької торгово-промислової палати.
В своєму виступі В.Рибалко поінформувала членів Комітету про функціональні зміни, що відбуваються на етапі перетворення сучасної державної служби зайнятості. А це, насамперед, ефективна взаємодія між державними та недержавними установами, громадянами, роботодавцями та регулювання ситуації на ринку праці, в першу чергу, за рахунок розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні.
Очільник обласної служби зайнятості охарактеризувала ситуацію на сучасному ринку праці області, його загальні тенденції. Спостерігається низький рівень та обсяги зайнятості населення, зростання кількості працівників, попереджених про заплановане масове вивільнення, скорочується попит на працівників практично в усіх видах економічної діяльності та по основних розділах класифікації професій, зростає дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили.
Проте, Донецька обласна служба зайнятості має інструменти і ресурси для пом`якшення ситуації на ринку праці та намагається забезпечити виконання завдань щодо сприяння зайнятості населення.
Валентина Рибалко зробила акцент на тому, що в сучасних умовах найприйнятнішою альтернативою найманій праці є організація та розвиток малого бізнесу. А залучення безробітних до підприємництва стає підґрунтям для зниження соціальної напруги на ринку праці, розширення зайнятості та самореалізації особистості.
Також Валентина Рибалко навела приклади успішного започаткування власної справи безробітними, які досягли кар`єрного успіху та по сьогоднішній день співпрацюють зі службою зайнятості вже в якості роботодавців.
«Важливість розвитку малого бізнесу для вирішення багатьох сучасних соціально-економічних проблем, насамперед, зайнятості населення, зумовлюють необхідність державної і громадської підтримки малого підприємництва взагалі і серед безробітних, зокрема», - виразила загальну думку членів Комітету директор Донецького обласного центру зайнятості В.Рибалко.
Особливу зацікавленість у представників підприємств викликала інформація щодо надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштованих безробітних переселенців, а також витрат на їх перепідготовку чи підвищення кваліфікації, за рахунок коштів загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Очільник обласної служби зайнятості детально розповіла про механізми застосування Постанови КМУ від 08.09.2015 № 696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб» (Подробиці щодо реалізації цієї норми за посиланням http://www.dcz.gov.ua/don/control/uk/publish/article?art_id=39729&cat_id=1611917 ).
З одного боку, вирішується питання працевлаштування безробітних внутрішньо переміщених осіб, з іншого – роботодавці отримують кваліфіковані кадри, та заощаджені за рахунок отримання компенсації витрат на оплату праці кошти можуть витратити на розвиток підприємства. Відбулася жвава дискусія з представниками роботодавців. В.Рибалко відповіла на чисельні запитання, надала роз`яснення щодо запровадження нових законодавчих стимулів.
Комітет з малого та середнього бізнесу є постійно діючою функціональною міжгалузевою, консультаційною організацією, що виражає конкретні інтереси членів Донецької торгово-промислової палати та співпрацюючих з нею організацій, що об`єднають малий та середній бізнес.
Комітет створений з метою сприяння створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності, всебічному розвитку всіх видів підприємництва, розвитку економіки міст Донецької області та регіону в цілому, її інтеграції, як в українську, так і в світову господарську систему, формуванню сучасних промислової, фінансової та торгової інфраструктур, торгово-економічних, науково-технічних зв`язків малого та середнього підприємництва з представниками великого бізнесу.