16.11.2016 | 18:42

За будь-яких економічних умов понад усе в працівникові цінується професіоналізм, висока кваліфікація, здатність добре та якісно виконувати свою роботу. Тому служба зайнятості продовжує роботу з вирішення питань працевлаштування безробітних усіма доступними засобами, в тому числі і з використанням навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації шукачів роботи зручному дистанційному форматі.

16 листопада Донецька обласна служба зайнятості провела прес-тур на тему: «Інноваційні форми роботи, пов`язані з використанням новітніх технологій служби зайнятості» в м. Дружківка та Костянтинівка.

За програмою прес-туру представники ЗМІ спершу відвідали Дружківський міський центр зайнятості, де була проведена презентація інноваційних форм роботи, пов`язаних з використанням новітніх технологій служби зайнятості, на прикладі проведення онлайн-співбесіди роботодавця ТОВ «НПП «Метрика» з безробітними в онлайн-центрі працевлаштування служби зайнятості. Підприємство займається оптовою торгівлею залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткуванням і приладдям до нього. За направленням центру зайнятості до цього роботодавця працевлаштовані за робочими професіями майже 100 шукачів роботи. На онлайн-співбесіду на вакантні посади обліковця та електрозварника запрошені безробітні, що мають відповідну кваліфікацію. Серед них безробітний демобілізований учасник АТО Олександр Матюхін. Чоловік розповідає: «Організація онлайн-співбесіди - дуже зручний сервіс служби зайнятості, я не витрачаю час та гроші на переїзд до роботодавця». Безробітні Тетяна Лебединська і Наталя Федоткіна за результатами співбесіди задовільнили кваліфікаційні вимоги роботодавця та вирішили питання працевлаштування позитивно.

Далі прес-тур прослідував до ТОВ «Дружківський фарфоровий завод». Підприємство за направленням служби зайнятості працевлаштовує безробітних внутрішньо переміщених осіб після проходження стажування на новостворені робочі місця. Стажування проходить за професіями: перебивач малюнку, глазурувальник, ставильник-вибірник, живописець та ін.

На новостворені робочі місця за направленням центру зайнятості працевлаштовані троє ВПО, роботодавець відповідно до законодавства отримує компенсацією витрат на оплату їх праці. Зокрема, А.Штанченко переїхала до м. Дружківка з окупованого Старобешеве, за фахом кухар-кондитер. За сприянням фахівців центру зайнятості записала відеорезюме, за допомогою якого була прийнята на роботу до ТОВ «Дружківський фарфоровий завод» на вакансію перебивача малюнку.

Протягом року на виробництві проведено 18 стажувань, 60 безробітних приймали участь у роботах тимчасового характеру, працевлаштовані 163 особи (зокрема, 6 осіб з категорії соціально вразливих, 3 внутрішньо переміщені особи).

Директор ТОВ «Дружківський фарфоровий завод» Роман Локтенко розповів представникам ЗМІ про взаємовигідність співпраці зі службою зайнятості: «За час стажування ми бачимо, чи підходить нам той чи інший працівник, перевіряємо його кваліфікацію та професійні навички. Це дуже зручно. А компенсація єдиного соціального внеску та витрат на оплату праці ВПО стала нам чудовою фінансовою підмогою, зекономлені кошти я можу витратити на розвиток підприємства».

В м. Костянтинівка представники ЗМІ відвідали групу дистанційного навчання безробітних осіб за напрямками «Менеджер (управитель) з підбору, забезпечення та використання персоналу» та «Аудитори та кваліфіковані бухгалтери» у філії Донецького національного університету ім. В. Стуса. Цього дня тут проходив кваліфікаційний іспит. Серед інших проходили навчання дві безробітні Костянтинівського міського центру зайнятості переселенка з Макіївки Юлія Григор'єва та мешканка Костянтинівки Наталія Пенделя.

На іспит були запрошені роботодавці - підприємці Ірина Кубарева та Наталія Богудінова, що мають актуальні вакансії за зазначеними спеціальностями. ФОП неодноразово зверталися до послуг служби зайнятості у підборі кваліфікованих працівників.

Усі слухачі курсів успішно завершили навчання. За рішенням кваліфікаційної комісії їм урочисто вручили свідоцтва. Одразу ж була проведена співбесіда з присутніми роботодавцями та вирішено питання працевлаштування Ю.Григор'євої та Н.Пенделі.

Підприємець Наталія Богудінова зазначає: «Підготовлені за направленням служби зайнятості працівники мають високу кваліфікацію. На іспиті я змогла побачити рівень знань майбутнього робітника, тому впевнена, що приймаю на роботу дійсно класного спеціаліста».

Організація професійного навчання дистанційно дозволяє отримати якісну освіту безробітним, що мешкають в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення та проведення активних бойових дій, які через введення блокпостів та обмежену кількість транспортних засобів не можуть забезпечити своєчасність проїзду до навчального закладу. Висока оцінка якості навчання слухачів та безперечне визнання необхідності спонукає службу зайнятості області до подальшого впровадження та розвитку новації.