оп
18.05.2018 | 14:41

17 травня 2018 року Донецька обласна служба зайнятості провела прес-тур у місті  Маріуполь. Тема прес-туру«Професійна орієнтація та власний бізнес - життєві шляхи самореалізації»

В Маріупольському міському центрі зайнятості представники ЗМІ ознайомились з новітніми методами профорієнтаційної роботи з молоддю. Дізнались про діяльність служби зайнятості, спрямовану на стимулювання підприємницьких ініціатив населення та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу регіону, зокрема, за рахунок участі клієнтів у грантових програмах, серед яких проект «Український донецький куркуль», який реалізується у рамках програми розвитку підприємництва Донеччини.

Учасники прес-туру побачили на власні очі профорієнтаційну роботу з підлітками у Молодіжному центрі «Profi Challenge». Тут фахівцями служби зайнятості надаються профорієнтаційні послуги молоді з питань професійного самовизначення, консультації з вибору навчальних закладів, а також проводиться орієнтування молоді на самозайнятість – організацію та ведення підприємницької діяльності. Бажаючі проходять тестування на визначення провідних сфер діяльності та підходящих професій, фахівці допомагають в складанні резюме та запису відеорезюме, надають рекомендації по проходженню співбесіди.

Далі представники преси ознайомилися з діяльністю бізнес-школи для молоді 16-25 років «Start Up», де фахівці служби зайнятості, успішні підприємці та запрошені бізнес-експерти консультують і навчають підлітків основам ведення підприємницької діяльності, бізнес-плануванню, креативному мисленню, надають корисні знання і поради щодо започаткування, розширення та ведення бізнесу, діляться власним практичним досвідом. Отримані знання і позитивний приклад підприємців мотивують молодь на формування власних бізнес-ідей, які згодом мають всі шанси перетворитися на успішні бізнес-проекти.

Під час відвідування бізнес-школи надала інтерв’ю переможниця проекту «Український донецький куркуль» підприємниця Ганна Чебан, яка планує займатися соціальним підприємництвом, переробляючи поліетилен на вироби будівельної, сільськогосподарської та інших сфер діяльності. Журналісти також поспілкувались з ученицею 10 класу ЗОШ №9 міста Маріуполь Аліною Маєвською. Дівчинка є представницею соціально активної молоді міста Маріуполь та регіональним куратором міжнародного екологічного руху Let’s Do It! World, минулого року зі своєю командою взяла участь у міжнародному конкурсі з молодіжного підприємництва Diamond Challenge for High School Entrepreneurs від  Університету штату Делавер у США з проектом, спрямованим на допомогу людям з інвалідністю. Аліна поділилася подальшими життєвими та професійними планами і розповіла про співпрацю зі службою зайнятості.

Наприкінці прес-туру його учасники побачити роботу Клубу «Свідомого батьківства», створеного за ініціативи Маріупольського центру зайнятості на базі  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Метою платформи є допомога дорослим в отриманні корисної інформації щодо розуміння здібностей власних дітей та їх свідомого вибору майбутньої професії. Для більш детального розуміння сенсу і задач діяльності клубу представники ЗМІ поспілкувались з фахівцями та психологами, які надають консультації і проводять спільні заняття. Також журналісти почули думку батьків і дітей, постійних клієнтів простору, щодо напрямків і методів роботи Клубу «Свідомого батьківства».