16.10.2019 | 10:52

На початку жовтня фахівчиня Маріупольського міського центру зайнятості Яна Подлесна в рамках навчального візиту для обміну досвідом з освіти та професійної підготовки відвідала Грузію. Організатором заходу стала Данська Рада у справах біженців.

Гості відвідали коледж ПТО «Центр професійного розвитку у м.Глдані», поспілкувалися з представниками департаменту розвитку професійно-технічної освіти Міністерства освіти, спорту та культури Грузії. Центр, який має сучасне обладнання, готує висококваліфікованих фахівців за потребою громади. Наразі у ЦПТО проводиться навчання за 12 професіями, програми яких корегуються за актуальною потребою і попитом.

Відвідувачам презентували дослідження з передової практики зайнятості молоді, ринку праці і підприємництва на основі досвіду Польщі, Естонії та Великобританії, проєкту «Підвищення рівня молодіжної освіти, зайнятості та соціальної інтеграції в районах, що постраждали від конфліктів у Грузії та Україні».

Під час відвідування коледжу «Аісі» гостям розповіли, що програми орієнтовані на споживачів. Існують програми з організації підприємництва, комунікацій та комп`ютерних навичок. В коледжі працює дуальна форма навчання.

Українські представники зустрілися з переселенцями, які отримали підтримку від Агенції з питань економічного розвитку LEPL.

Представники служби зайнятості України презентували мобільні додатки і 3D атлас професій майбутнього. Соціальні партнери обговорили актуальні питання професійного навчання, профорієнтації та співпраці з клієнтами центрів зайнятості в Україні.