07.04.2016 | 19:19

7 квітня фахівці Донецького обласного, Артемівського, Дружківського, Красноармійського, Слов`янського та Краматорського міських центрів зайнятості взяли участь в семінарі-тренінгу на тему: «Соціальна адаптація воїнів АТО в умовах сучасних реалій». Захід організований проектом «Воїну-гідна праця» ГО «Центр зайнятості Вільних людей» у партнерстві з соціальним проектом «Працьовита Україна» та громадською організацією «Побратими», проводився в Антикризовому медіа-центрі м. Краматорськ. Семінар проводив практикуючий військовий психолог, учасник АТО Андрій Козінчук.

Під час тренінгу учасники обговорили питання соціальної адаптації воїнів АТО в умовах сучасних реалій, способи подолання стресу, особливості боротьби з маніпуляціями та протидії агресії, розглянули досвід повернення ветеранів до мирного життя. «Актуальність проведення семінару є очевидною, адже розв’язання проблем реабілітації й адаптації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань, якому має приділятися значна увага суспільства, громадських організацій, органів державної влади», - зазначив А.Козінчук.

Учасники семінару змогли вирішити ряд суттєвих перепон в спілкуванні з військовими. Спікер надав присутнім практичні поради щодо специфіки поведінки з учасниками АТО, розповів, як можна допомогти їм адаптуватися до життя після війни.

Наприкінці зустрічі учасники семінару визначили важливість та шляхи вирішення проблем адаптації учасників АТО в суспільстві.

 

Довідково: Проект «Воїну-гідна праця» реалізується в рамках діяльності громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» за підтримки Української ініціативи зміцнення громадянської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження». Проект направлений на допомогу воїнам АТО, які повертаються додому, в працевлаштуванні, соціальній адаптації в суспільстві, перекваліфікації та навчанні. Воїни, що захищають нашу країну на Сході, потребують уваги й підтримки після демобілізації. Особливо ті, що отримали інвалідність внаслідок поранення. Здебільшого вони не мають змоги повернутися на попереднє місце роботи. Працевлаштованість і зайнятість – надважливі компоненти у психологічній та соціальній реабілітації ветеранів.