16.03.2024 | 09:00

Стрімкий розвиток технологій та необхідність постійно підлаштовуватися під нові вимоги демонструють, наскільки важливі та потрібні soft skills сучасній людині.

Так якими навичками має володіти ідеальний кандидат?

  1. Аналітичне мислення та інноваційність: людина розкладає інформацію на складові, структурує дані та з’ясовує їх співвідношення між собою, а це дає можливість приймати кращі рішення серед усіх можливих.
  2. Активне навчання та навчальні стратегії: роботодавці хочуть бачити компетентних та досвідчених працівників, які не зупиняються на досягнутому, а продовжують навчатися незважаючи на свій успіх.
  3. Комплексне вирішення проблем: уміння вирішувати проблеми – це вміння ідентифікувати проблему і знайти кращий вихід з ситуації, що склалася, оцінювати позитивні та негативні наслідки прийнятих рішень.
  4. Критичне мислення та аналіз допомагають чітко формулювати власні думки та обстоювати їх в дебатах чи обговоренні, приймати власні рішення та переконливо їх обґрунтувати.
  5. Креативність, оригінальність та ініціативність – важливі скіли, які допомагають отримати вражаючий результат, поєднуючи між собою найнесподіваніші речі, обираючи нестандартні рішення.
  6. Лідерство і соціальний вплив: люди, які здатні бути командними гравцями, вміють співпрацювати, бути при необхідності, як лідерами, так і підопічними. Вони готові розділити відповідальність з іншим учасником процесу, незалежно від того, чи буде це похвала чи наслідки від провалу.
  7. Використання, моніторинг і контроль технологій: сучасний світ вимагає від працівника постійно вводити в роботу новітні технології, без яких вже складно уявити не тільки наше майбутнє, а і сьогодення.
  8. Проектування технологій та програмування: щодня створюються сотні програм та сайтів, навіть невеличкі компанії використовують сучасні технології, тому навички ІТ-сфери завжди будуть цінуватися роботодавцями.
  9. Стійкість, стресостійкість та гнучкість: люди, які є гнучкими і адаптуються, добре реагують на зміни в їх роботі і робітничому середовищі. Вони позитивно ставляться до всіх нових обставин, вміють адекватно реагувати у стресових ситуаціях, швидко приймати виважені рішення, триматися «на плаву» і не піддаватися зайвим емоціям.
  10. Аргументованість, вирішення проблем та генерування ідей: безліч інформації навкруги має не просто осідати у нас в голові, а створювати підґрунтя для нових ідей, які дозволять вирішувати проблеми або досягати високих результатів.

Комплекс характеристик особистості, що входять до поняття «soft skills», однаково необхідний як для повсякденного життя, так і для роботи. Особливо важливий він для успіху в професії. Для просування кар’єрними сходинками певні особистісні навички та уміння потрібно застосовувати з найнижчих щаблів, а починати напрацьовувати якнайраніше, ще на етапі професійного навчання.