06.02.2018 | 15:35

6 лютого Донецькою обласною службою зайнятості було проведено прес-конференцію «Результати діяльності обласної служби зайнятості у 2017 році та визначення пріоритетних  завдань на 2018 рік» за участю директора Донецької обласної служби зайнятості Валентини Рибалко.

Вона зазначила, що зайнятість населення – надзвичайно важлива і чутлива тема, яка забезпечує одну із головних потреб мешканців регіону – потребу в роботі. І від того, наскільки якісно та своєчасно будуть вирішуватись питання соціального захисту від безробіття мешканців регіону, залежатиме й  повноцінний розвиток  самого регіону.

Валентина Рибалко прокоментувала існуючі тенденції на регіональному ринку праці. Поряд з проблемами легалізації зайнятості, міграційних процесів, невідповідністю  попиту та пропозицій на ринку праці, суттєвим залишаються обсяги вимушеної неповної зайнятості, скорочується  кількість платників єдиного внеску та інші. Ключовим моментом для регіонального ринку праці є той факт, що Донецька область - лідер серед інших регіонів України за кількістю звернень ВПО до центрів зайнятості – майже 21% (біля 16 тис. осіб), тобто практично кожний п'ятий безробітний з числа ВПО в Україні (78 тис. осіб) приходиться на частку Донецької області.

«Можливо, це звучить суперечливо, але саме наявність перелічених викликів на ринку праці   і  підштовхнули фахівців Донецької обласної служби зайнятості  до розробки нових, дистанційних форм надання послуг з максимальним використанням сучасних онлайн-ресурсів», – підкреслила  Валентина Рибалко.

Фахівцями обласної служби зайнятості розроблено та впроваджено ряд інновацій, які вже стали візитною карткою саме Донецької обласної служби зайнятості. Це: відеорезюме та скайп-співбесіда, відеовакансії та відеопрезентації навчальних закладів, консалтингові центри та центри  розвитку підприємництва, запровадження професійного навчання безробітних з елементами дистанційної форми навчання та інше.

З метою максимального наближення послуг до клієнтів, забезпечення доступності до інформаційного ресурсу обласною службою зайнятості наприкінці минулого року були розроблені два мобільних безкоштовних додатки на системі Android.

Онлайн-додаток «Центр Розвитку Підприємництва» дозволяє оперативно отримати будь-яку практичну інформацію щодо відкриття та розвитку підприємницької діяльності, переглянути нормативно-правову базу,  посилання на джерела краудфандінгу та фандрейзінгу, онлайн-форми навчання. Другий додаток,  «Центр профорієнтації», надає можливість безкоштовно пройти тестування, зануритися у світ професій, визначитися з навчальним закладом та у разі потреби звернутися до фахівця центру зайнятості в електронному режимі.

 Валентина Рибалко додала, що розроблені  додатки вже знаходяться на Google Play: «Завантажуйте, користуйтися інформаційними ресурсами, це зручно, доступно, дієво та безкоштовно!»

Яскравим прикладом ефективності впровадження сучасних дистанційних форм роботи з  використанням сучасних онлайн-ресурсів є той факт, що за підсумками 2017 року  Донецька  область  зайняла перше місце в рейтингу серед інших регіонів України за рівнем охоплення незайнятих громадян  активними заходами сприяння зайнятості (працевлаштування, профнавчання та залучення до громадських робіт). За допомогою служби зайнятості протягом 2017 року отримали роботу  30 тисяч незайнятих громадян,  кожний четвертий був працевлаштований до набуття статусу безробітного; 12,4 тисячі безробітних пройшли профнавчання, перенавчання та підвищення кваліфікації; 23,4 тисячі – були залучені до громадських робіт та робіт тимчасового характеру.

Більш детальніше ознайомитися з напрямками діяльності служби зайнятості та основними показниками можна на веб-сторінці Донецької обласної служби зайнятості (http://don.dcz.gov.ua/), яка  з 1 лютого 2018 року функціонує в новому форматі.

Приоритетними напрямками роботи в 2018 році будуть: вдосконалення та осучаснення профорієнтаційних послуг; підтримка та розвиток малого і середнього бізнесу; вивчення локальних ринків праці, прогнозування потреби роботодавців в кваліфікованих кадрах; робота в територіальних громадах; запровадження соціального супроводу клієнтів, використовуючи «кейс-менеджмент».

Валентина Рибалко підсумувала, що служба зайнятості намагається бути більш відкритішою, доступнішою та  сучаснішою.  «Важливо те, що сьогодні обласна служба зайнятості має потужний кадровий потенціал, справжню команду професіоналів, готову та здатну виконувати надскладні завдання».

Очільник служби зайнятості також додала – ми дуже чітко розуміємо, що тільки постійний пошук нових форм роботи, активна позиція на ринку праці дозволить впливати на процеси, які на ньому відбуваються.