З метою підвищення рівня поінформованості внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) про установи та організації, що опікуються їх проблемами, фахівці Маріупольського міського центру зайнятості в 2015 році провели 40 виїзних акцій в складі мобільної групи в місця тимчасового перебування ВПО та видачі гуманітарної допомоги. Під час заходів 460 осіб отримали інформаційно-консультаційні та профконсультаційні послуги. До складу мобільної групи входять спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінь соціального захисту населення, Благодійного фонду «Горєніє» та інші.
В 2015 році до Маріупольського міського центру зайнятості звернулись 1030 внутрішньо переміщених осіб, 240 були працевлаштовані, 12 відкрили власну справу. Сьогодні на обліку перебувають 549 безробітних переселенців, всі вони залучені до участі у семінарах, ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців тощо. Щомісячно, в рамках загальнообласного інформаційно-консультаційного заходу, переселенців запрошують на День відкритих дверей, де спеціалісти служби зайнятості разом з соціальними партнерами, волонтерами розповідають про можливість участі у програмах підтримки переселенців, надають юридичні консультації, залучають їх до участі в тренінгах з метою стимулювання переселенців до самоорганізації пошуку роботи та виведення їх зі стану довготривалої життєвої кризи.
3 лютого в центрі первинної правової допомоги разом з громадською організацією «Центр патріотичних сил «Новий Маріуполь» проведено захід за участю 11 переселенців. Представник центру первинної допомоги внутрішньо переміщених осіб Марина Пугачова проінформувала про законодавчі норми надання допомоги переселенцям, можливість отримання земельного паю та його розмір. Переселенці записали контакти юриста, залишали свої, щоб їх могли інформувати з питань, що мають відношення до переселенців. Фахівець центру зайнятості Дар`я Вакулик розповіла ВПО про послуги центру зайнятості, актуальні вакансії, заходи сприяння зайнятості ВПО.
Цього ж дня в приміщені центру зайнятості відбувся семінар за участю ВПО та учасників АТО, після закінчення якого два учасники АТО записали відеорезюме. Така форма дистанційного спілкування з роботодавцем підвищує ефективність самопрезентації шукача роботи, тому колишні військовослужбовці із задоволенням скористалися нагодою підготувати власне відеорезюме.