16.05.2016 | 15:16

Донецька обласна служба зайнятості проводить постійну роботу по залученню молоді до громадських робіт з метою зайнятості неповнолітніх під час канікул та у вільний від навчання час, поліпшення матеріального становища учнівської та студентської молоді. В першу чергу працевлаштування потребують неповнолітні з неблагополучних та малозабезпечених сімей. Молодь бажає працювати. І служба зайнятості крокує їм на зустріч, в тісній взаємодії з соціальними службами та органами влади.

Димитрівська міська рада одностайно прийняла рішення про виділення з місцевого бюджету коштів на тимчасову зайнятість неповнолітньої молоді у 2016 році. Результат був досягнутий завдяки налагодженню соціального партнерства між місцевими органами влади, служби зайнятості та роботодавцями та завдяки активній позиції Димитровської міської ради, свідомого підходу та розуміння важливості цієї роботи.

Питання тимчасового працевлаштування неповнолітніх на період літніх канікул це:

– допомога громаді, благоустрій територій;

– профілактика правопорушень серед молоді,

-      легальний заробіток та привчання підлітків до праці.

В період літнього відпочинку 2016 року учнівська та студентська молодь буде залучена до оплачуваних громадських робіт, в основному, по благоустрою, впорядкуванню, озелененню зон відпочинку та в соціальній сфері міст та районів області.

Питання зайнятості молоді завжди було складним, бо ця категорія населення найменш конкурентоспроможна на ринку праці внаслідок низького рівня професійної підготовки і відсутності досвіду практичної роботи, крім того потребує від керівників підприємств великої відповідальності за життя та здоров’я підлітків. Та учні неодноразово доводили, що вони вміють та можуть працювати, про що свідчили і грамоти міських рад, якими відзначали їхні досягнення у праці на святах першого дзвоника по закінченню цих робіт.

Тож залучення учнівської та студентської молоді до тимчасової зайнятості мають стати для них, в подальшому, інструментом гарантії зайнятості.

Відповідні рішення щодо виділення коштів на тимчасову зайнятість з місцевих бюджетів прийняли Торецька та Вугледарська міські ради.