16.12.2019 | 12:58

Людині від народження природою дається «комплексний пакет» характеристик, змінити які вона не владна. Ми не можемо обрати собі бажані вік, стать, колір шкіри, зріст, довжину вух тощо. То чому хтось має право через це нас принижувати, ображати й знецінювати?

13 грудня 2019 року фахівці Слов’янського міського центру зайнятості та учасники молодіжного клубу «Step by step» зібрались в приміщенні арт-простору «Happy Hub» (КЗ «Центр культури і довкілля м. Слов’янська), щоб в неформальній обстановці обговорити найбільш суттєві гендерні питання.

Фахівець з профорієнтації Наталія Баженова ознайомила присутніх з основними теоретичними поняттями та результатами різних соціологічних опитувань, що яскраво демонструють існуючі гендерні відмінності між чоловіками і жінками в сімейному та професійному житті. Також спеціаліст підготувала ряд практичних вправ, за допомогою яких присутні змогли проаналізувати та усвідомити власні думки й уявлення щодо гендерних ролей, поведінки, стосунків між чоловіком та жінкою. Так, вправа «Портрет справжнього/ї чоловіка/жінки» показала, наскільки багато ми очікуємо від протилежної статі, а вправа «Міфи і стереотипи» дала зрозуміти, що насправді більшість з нас й досі вірять в те, що жіноча доля – домашні «розваги», а чоловіки ніколи не повинні плакати.

Також поговорили і про так звані жіночі та чоловічі професії, про «скептичне» відношення роботодавців до шукачів певної статі, про людей, що займаються «нетиповими» видами діяльності. До речі, присутня на заході підприємець Раїса Ловчикова, підприємство якої займається виробництвом одягу, розповіла про своє ставлення до гендерної політики та зазначила, що при підборі працівників не керується ніякими упередженнями. Виявляється, на швейному виробництві, всупереч розповсюдженим переконанням, задіяні не лише представниці прекрасної статі, а й сильна половина людства, причому не тільки на ремонтних роботах.

 Керівник арт-простору «Happy Hub» Олеся Бабушкіна представила напрямки діяльності свого молодіжного центру і запросила приєднатися до цікавих творчих проектів всіх бажаючих незалежно від статевих і гендерних ознак.
Загалом, клубні активісті дійшли до висновку, що дівчата й хлопці, хоч ззовні зовсім різні, мають багато спільного. Жорстке розмежування образів, моделей поведінки, пріоритетів між нами лише підігріває гендерний антагонізм, укріплює шаблонність мислення, підсилює гендерну дискримінацію. Для того, щоб мирно співіснувати, важливо поважати один одного і, перш за все, себе, свої бажання й інтереси і не зважати на неконструктивні випади оточуючих.