03.08.2020 | 12:52

30 липня відзначався Всесвітній день протидії торгівлі людьми, тому фахівці Волноваського районного центру зайнятості організували та разом з представниками ГО «Платформа активності» провели інформаційний вебінар для населення за даною темою.

Всесвітній день протидії торгівлі людьми був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Основними видами торгівлі людьми є:

- трудова експлуатація;

- використання у військових конфліктах;

- cексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;

- примусове жебрацтво;

- примусове втягнення у злочинну діяльність;

- примусове вилучення органів;

- продаж дитини;

- примусове сурогатне материнство.

          «Торгівля людьми — це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. Ми помилково звикли вважати, що біда може трапитись з кимось, але не з нами.  Сьогодні безліч українців  шукають роботу за кордоном — самостійно або через агенції. Інколи вони мають успішні історії пошуку роботи та працевлаштування, однак часто потрапляють в дуже неприємні життєві ситуації, ризикують власним здоров'ям та життям. Тому так важливо проводити такі запобіжні заходи», - зауважила тренерка ГО «Платформа активності» Анастасія Харіна. Учасники вебінару отримали інформацію та дізнались про те, як не потрапити в ситуацію торгівлі людьми.  А саме:

  • Для законного працевлаштування за кордоном необхідно мати дозвіл на роботу, відповідну візу, трудовий контракт.
  • З’ясуйте, чи має фірма, що займається вашим працевлаштуванням, відповідну ліцензію, зателефонувавши до Державного центру зайнятості або перевіривши «Перелiк фiрм, якi отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном» на веб-сторінці Державної служби зайнятості. 
  • Уважно читайте трудовий договір (контракт). Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою.
  • Повідомте своїх родичів  або близьких про деталі поїздки, залишіть їм детальну інформацію про закордонного роботодавця, а також копію свого паспорту та інших документів, пов’язаних із вашою поїздкою.
  • Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь.
  • Довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам (працівникам прикордонних служб, поліції тощо). Ні в якому разі не залишайте свій паспорт у якості застави та не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» або з інших причин.
  • Зареєструйтесь в українському посольстві/консульстві в країні, де ви плануєте залишатися довше ніж три місяці.
  • Зберігайте копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт, національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення тощо) у безпечному місці окремо від оригіналів.
  • Підтримуйте постійний контакт із родичами та близькими, повідомляйте їм про зміну місця роботи або проживання.

P.S. Корисні телефони:

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.

Якщо ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  Національної поліції України: 102 або (044)374-37-85 (пн-сб. з 09:00 до 18:00).

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:  (044) 256 12 53 (цілодобово). 

 Бережіть себе!