17.11.2023 | 08:51

Кабінетом Міністрів України внесені зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу . Нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат. До того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв, уточнюється низка положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

Відтепер підприємцям можна витратити грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись в комерційних та виробничих цілях.

Також постановою скасовано визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв. І прийняття рішень по всім позитивним результатам відбуватиметься протягом однієї хвилі без переносу розгляду на наступну хвилю. Це має прискорити отримання підприємцями грантових коштів, а згодом і створення нових робочих місць

Крім того, зменшилась і кількість документів, які підприємці мають подавати до уповноваженого банку для оплати витрат за рахунок грантових коштів. Якщо раніше треба було надавати рахунок-фактури, а також договір між отримувачем і постачальником, то тепер буде потрібен тільки один із цих двох документів.

До того ж, урядове рішення уточнює розміри грантів та відповідну необхідну кількість створення нових робочих місць для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їх сімей.

Додано можливість для підприємців-ветеранів отримати грант до 500 тис. грн, адже до цього його взяти міг лише другий з подружжя. Також була скасована обов’язкова умова співфінансування при отриманні грантів розміром до 500 тис. грн. Відтепер підприємцям-ветеранам необхідно буде використовувати власні або кредитні кошти лише при отриманні максимального розміру гранту на суму від 500 тис. грн до 1 млн грн.

З Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна ознайомитись тут: https://t1p.de/p33h9

Докладніше про запроваджені зміни тут: https://t1p.de/i6g1l

Якщо виникли питання або потрібна консультація звертайтеся до сall-центру Донецького обласного центру зайнятості безкоштовно 0-800-33-61-67.