13.07.2020 | 09:45

10 липня в Маріуполі відбулося онлайн засідання круглого столу на тему: «Питання працевлаштування осіб з інвалідністю у місті Маріуполь».

Ініціатором заходу виступив Маріупольський міський центр зайнятості. Засідання проходило за участю роботодавців та організацій, що опікуються справами осіб з інвалідністю.

Станом на 1 липня 2020 року в Маріуполі працюють 17 055 осіб з інвалідність. Частина з них знаходять роботу самостійно, інші – звертаються до служби зайнятості. За словами директора центру зайнятості Юрія Чуприна на сьогодні в Маріупольському міському центрі зайнятості перебуває 280 шукачів роботи з інвалідністю, з них: І групи – 4 особи, ІІ групи – 45 осіб, ІІІ групи – 233 особи.

Щомісячно роботодавці міста подають до центру зайнятості більш ніж 60-70 вакансії для осіб з інвалідністю для допомоги в їх укомплектуванні. На кожному підприємстві є розрахована квота робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, квота залежить від середньої кількості осіб, працюючих на підприємстві.

Під час онлайн засідання круглого столу учасники обговорили шляхи взаємодії центру зайнятості з соціальними службами та роботодавцями для вирішення питання працевлаштування осіб з інвалідністю. Наголосили на важливості індивідуального підходу в сприянні працевлаштуванню кожної особи з інвалідністю. Шукачам роботи даної категорії буде запропоновано укласти з центром зайнятості договір про супровід під час та пів року після працевлаштування з індивідуальним планом працевлаштування. Такий план складається особою з інвалідністю разом з фахівцем центру зайнятості, враховуючи досвід роботи, професійні навички та знання, індивідуальну програму реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

Наприкінці засідання було прийнято рішення про регулярне надавання роботодавцям міста та опублікування у ЗМІ професійного складу осіб з інвалідністю, що знаходяться на обліку в центрі зайнятості, тобто перелік професій, які мають особи з інвалідністю. Це надасть можливість роботодавцям створювати робочі місця для осіб з інвалідністю відповідно до потреби.