31.01.2019 | 17:59

30 січня фахівці Маріупольського міського центру зайнятості зустрілися з підприємцем Петром Гризуном, переможцем регіональної програми проектів підтримки малого та середнього бізнесу Донецької облдержадміністрації, який на початку року відкрив у Маріуполі хімчистку-пральню «Полоскун».

«Наш заклад створений за європейськими стандартами, придбане обладнання належить до марок кращих світових виробників США та Італії», - наголосив господар підприємства.

Деякий час Петро працював найманим працівником на місцевому підприємстві, але вирішив спробувати себе в бізнесі. Проаналізувавши ринок праці Маріуполя, він  знайшов вільну нішу в ринковому сегменті. Чоловік розробив бізнес-план та подав документи для участі в конкурсі.

Петру, який в серпні став переможцем грантового проекту, знадобився деякий час аби знайти виробниче приміщення та придбати обладнання. Наприкінці грудня минулого року підприємець звернувся до Маріупольського міського центру зайнятості за допомогою в підборі кваліфікованих кадрів для закладу за професіями «оператор пральних машин» та «адміністратор».

Серед шукачів роботи у центрі зайнятості на той час перебували особи, які виявили бажання спробувати себе в новій справі. Це Вікторія Калюжна, колишня працівниця ПрАТ "ММК ім. Ілліча", яка довгий час працювала за професією «лаборант хімічного аналізу», та Олена Харахулах, у минулому завідувачка господарством комунального закладу «Департамент освіти міської ради «Централізована бухгалтерія Департаменту освіти». Після проходження стажування та ознайомлення з підприємством жінки отримали бажану роботу, а підприємець, завдяки злагодженій роботі фахівців центру зайнятості, очолив дружню команду для розвитку бізнесу.

«Це хороший і порядний бізнес. Ми допомагаємо людям зекономити час та витратити його на цікавіші події, ніж прання. Усі наші клієнти залишаються задоволені якістю отриманих послуг», ‒ розповідає Петро.

Підприємець зауважив, що пральня зацікавлена у співпраці з дитячими садочками, лікарнями та іншими комунальними закладами, ресторанним бізнесом. «З нашим високотехнологічним обладнанням ми підняли якість пральних послуг на новий європейський рівень», ‒ розповідає чоловік.

Фахівці центру зайнятості запропонували підприємцю послуги служби зайнятості для роботодавців, серед яких надання компенсації затрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, компенсацію єдиного внеску при працевлаштуванні квотних категорій населення та послугам при частковій зайнятості.