22.02.2016 | 11:37

В рамках відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості, на базі Краматорського технологічного технікуму, з ініціативи Краматорського міського центру зайнятості, 19 лютого було організовано ярмарок кар’єри для випускників технікуму, які вже через декілька місяців отримають дипломи за спеціальностями «дизайн» та «швейне виробництво».

В заході взяли участь фахівці Краматорського міського центру зайнятості, представники Управління пенсійного фонду України у місті Краматорськ та роботодавці. Окрім цього, до участі в заході, приєднались представники Швейцарського фонду з протимінної діяльності (FSD).

Мета проведення заходу полягала в інформуванні молоді про стан та вимоги сучасного ринку праці, підвищення мотивації до роботи в рідному місті та регіоні, сприяння ефективної взаємодії роботодавців і навчальних закладів, надання випускникам першого робочого місця.

Під час відкриття ярмарку, заступник директора з виховної роботи Краматорського технологічного технікуму, Ірина Гнєзділова ознайомила присутніх студентів з метою проведення заходу, та закликала їх скористатися усіма можливостями заходу.

Профконсультант Краматорського міського центру зайнятості Ольга Білик ознайомила студентів з ситуацією на ринку праці міста та регіону, ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості, в тому числі для молоді. При цьому вона наголосила: «Насамперед, дуже важливо сьогодні, молодим спеціалістам володіти сучасними методами самопрезентації, тому усі студенти, за бажанням, можуть звернутись до відділу активної підтримки безробітних Краматорського міського центру зайнятості та отримати індивідуальні консультації з питань техніки складання резюме та співбесіди з роботодавцями».

Наталя Халімонова, головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Управління пенсійного фонду України у місті Краматорськ висвітлила перед присутніми переваги легального працевлаштування: «Від офіційного працевлаштування та рівня заробітної плати буде залежати ваше забезпечення у майбутньому». При цьому, Наталя звернула особливу увагу на запровадження в Україні накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування, яка насамперед, стосується молодого покоління.

Роботодавець – фізична особа-підприємець Юлія Рогова, яка започаткувала у місті Слов’янськ бізнес з виробництва одягу для немовлят під торговою маркою «InterKids», запропонувала випускникам спробувати себе в якості майбутніх працівників після закінчення навчання. «У майбутньому я планую розширити асортимент товару. Вже сьогодні мої працівники оснащенні швейним обладнанням японської марки Juki, а для одягу використовується якісний український та турецький трикотаж, саме тому наші вироби користуються попитом. Я сподіваюсь, в найближчий час вийти на нові ринки збуту та значно збільшити обсяги виробництва, тому створення нових робочих місць є необхідністю. Я буду рада поспілкуватись з кожним з вас, і гадаю, знайду для себе майбутніх спеціалістів», - сказала вона.

Наприкінці заходу перед студентами виступили тренери з інформування про мінну небезпеку Швейцарського фонду з протимінної діяльності (FSD). Сумні події на Сході України вже забрали тисячі життів, але навіть в містах звідки війна вже пішла, ще може залишатися небезпека для здоров’я та життя у вигляді мін, гранат, артилерійських снарядів, що не розірвалися. Діяльність фонду направлена на інформування населення про можливу небезпеку. Тренери докладно розповіли присутнім про різновиди такої зброї та правила поведінки у разі її виявлення. Студенти переглянули відеофільми для повного усвідомлення руйнівної небезпеки від зброї.